Fałszywy paragon za wizytę duszpasterską. Parafia w Karpaczu oburzona

Marcin Rybak
Marcin Rybak
fałszywy paragon za "wizytę duszpasterską"
fałszywy paragon za "wizytę duszpasterską" parafia Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Karpaczu
Udostępnij:
Internet obiegło zdjęcie fałszywego paragonu wystawionego jakoby przez parafię w Karpaczu za wizytę duszpasterską potocznie zwaną „kolędą”. Wynika z niego, że paragon na kwotę 99.90 zł plus 23 proc podatku VAT wystawił wiernemu ksiądz z "Parafii pod wezwaniem św Wawrzyńca" w Karpaczu. Łącznie odwiedzony przez księdza parafianin zapłacić miał 122,97 zł.

„Stwierdzamy, że paragon jest fałszywy i nie został przez naszą parafię wystawiony. Ten "żart" miał wywołać dyskredytację naszej parafii oraz Kościoła Katolickiego w oczach parafian oraz świeckich. Zamierzony cel został osiągnięty, co widać po niekiedy wulgarnych komentarzach wobec instytucji Kościoła oraz księży” - napisała parafia na swojej stronie internetowej.

Co się nie zgadza? Wszystko. Po pierwsze w Karpaczu nie ma parafii pod wezwaniem św Wawrzyńca. Jest parafia Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, do której należy kaplica św Wawrzyńca na górze Śnieżce. Po drugie numer NIP (czyli Numer Identyfikacji Podatkowej) na paragonie jest błędny. Jak to sprawdzić? Na stronie internetowej Krajowego Rejestru Sądowego jest zakładka „weryfikacja numeru NIP”. Po wpisaniu numeru z kolędowego „paragonu” okazało się, że takiego numeru nie ma.

Wreszcie „wizyta duszpasterska” nie jest usługą płatną. Po prostu księża odwiedzają swoich wiernych a ci wręczają im pieniężne datki. Tyle. Dla pewności sprawdziliśmy w Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług. "Wizyta duszpasterska" nie istnieje. A nawet gdyby to kościoły i związki wyznaniowe działające w Polsce (w tym Kościół Katolicki) zwolnione są z płacenia podatku VAT . Zresztą na podstawie tego samego przepisu z VAT zwolnione są też m.in. partie polityczne. Dokładniej: „organizacje powołane do realizacji celów o charakterze politycznym, związkowym, patriotycznym, filozoficznym, filantropijnym lub obywatelskim.”

Parafia w Karpaczu zwróciła uwagę na jeszcze jeden szczegół. Paragon miał zostać wystawiony o godzinie 13.23. A 11 stycznia kolęda zaczęła się w tej parafii o 15.00.

ZOBACZ TAKŻE: Ksiądz Aleksander Radecki mówi o wizycie duszpasterskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Fałszywy paragon za wizytę duszpasterską. Parafia w Karpaczu oburzona - Gazeta Wrocławska

Komentarze 161

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jaras-Łódź
Idź na wybory ! Bo mochery-oszołomy po mszy pójdą stadnie. Parlament Europejski -bogata emerytura.Polska to władza dla kumpli w spółkach państwowych.
35% to MOCHEROWY beton. Na szczęście gramialnie opuszczający ten ziemski padół. Za kilka lat kościoły będą puste.
Wyrosło pokolenie głupków nie znających wojny, podatnych na manipulacje populistów.

Hanna Stadnik ps. "Hanka" brała udział w Powstaniu Warszawskim. Weteranka była pytana na antenie TVN24, wspomniała ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskich, Rajmunda. też powstańca Warszawskiego. Hanna Stadnik przypomniała sytuację, gdy Lech Kaczyński wygrał wybory w Warszawie, środowisko powstańcze gratulowało Rajmundowi.
- Powiedział: "moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi" - powiedziała Hanna Stadnik. - Ojciec, jeśli to mówi, to wie, co mówi.

Kazmierz Kutz
Do tego dojść musiało. Po przemianie ustrojowej musiała dojść do głosu długo tłumiona polska głupota. Dochodziła do głosu powoli, w miarę dzielenia się ludzi na demokratów i nacjonalistów. Przybrała na sile po katastrofie pod Smoleńskiem, zwłaszcza że wolnorynkowy liberalizm nie nadał właściwego priorytetu dziedzinom duchowym, także naukom o walce polskiej demokracji. Zaś edukację oddał w ręce kleru.To był kardynalny błąd Tadeusza Mazowieckiego, który teraz wydaje swoje owoce. Szkoła, po indoktrynacji komunistycznej, weszła w indoktrynację katolicką. Laickość systemu edukacyjnego stała się fikcją. Polski zaśmierdły nacjonalizm zaboru rosyjskiego zmieszał się z prymitywnym katolicyzmem i powstała ideologiczna mieszanina potrawy teraz realizowanej pod nazwą „dobrej zmiany".

PO w 2015 roku wydało na cele społeczne ponad 39 mld, PIS około 23 mld na program 500 plus, wprowadzono roczny płatny urlop rodzicielski, odliczanie ulg na dzieci także od składek zusowskich, współfinansowanie opiekunek dzieci i pobytu w przedszkolach, wreszcie program „złotówka za złotówkę”, który zachęcał do podejmowania pracy, bo nie odbierał zasiłku po przekroczeniu progu dochodowego

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro przerzucił na W******** Kwaśniaka winę za pobicie, mówiąc, że „być może był zaatakowany właśnie dlatego, że Komisja Nadzoru Finansowego przez długi czas rozzuchwalała przestępców, pozwalając im w sposób bezkarny wyprowadzać miliardy złotych”, jest kuriozum intelektualnym, moralnym i prawnym.

Adam Michnik
Upiory totalitaryzmu powróciły, z całą pogardą dla pluralizmu, państwa prawa, równości, dialogu i gotowości do kompromisu.

Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar
Przeciwnicy wymierzania kary śmierci odnoszą kolejne sukcesy. Wbrew woli społeczeństw kara śmierci znika z kodeksów karnych kolejnych państw.
"Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią.” (Wj 21:14)
Bóg dał przykazanie: „Nie zabijaj” i ustanowił karę za zabicie drugiego człowieka. Powyższy cytat jest jasny - nie ma miejsc ani sytuacji ani stanowisk dających sprawcy ochrotnę. Zauważmy też, że jedynie w przypadku morderstwa Bóg zezwolił oderwać przestępcę od ołtarza, co czyni przytoczony cytat wyjątkowym (zobacz 1Krl 1:50, 1Krl 2:28).

Ewa Raczko na konferencji prasowej dotyczącej wysokości wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim stwierdziła, że pensje pracowników NBP nie pochodzą z budżetu państwa i nie są też środkami publicznymi, dlatego też bank nie poda wysokości zarobków zatrudnionych tam osób.
o
ość w Twoim gardle
np. 800 zł za chrzciny niezależnie od dochodu rodziców dziecka - to niech wystawią paragon fiskalny, a nie inkasują opłatę pod stołem.
o
ość w Twoim gardle
gdy żąda opłat za posługę (lub usługę - niepotrzebne skreślić) za ślub lub chrzciny. Gdy ksiądz pobiera pieniądze żądajmy paragonu.
h
halo
ta nienawiść do kościoła również powinna się skończyć, bo to przeraża ludzkie pojęcie co się dzieje w tej chwili z tym jechaniem bez oporów na kościół katolicki. Oczywiście są przypadki łamania nawet przez duchownych tak jak i wszędzie ale nie uogólniajcie ludzie! A jak się nie podoba to przechodzić na islam i obcinać głowy byleby poza naszym krajem. Przecież my jesteśmy tylko ludźmi, zostawcie naszą wiarę w spokoju. Nie nakazujemy jak na przykład islam własnej wiary w imię śmierci. Dlaczego i kto się tego domaga aby nas niszczyć?!
m
meff
ta nienawiść do kościoła również powinna się skończyć, bo to przeraża ludzkie pojęcie co się dzieje w tej chwili z tym jechaniem bez oporów na kościół katolicki. Oczywiście są przypadki łamania nawet przez duchownych tak jak i wszędzie ale nie uogólniajcie ludzie! A jak się nie podoba to przechodzić na islam i obcinać głowy byleby poza naszym krajem. Przecież my jesteśmy tylko ludźmi, zostawcie naszą wiarę w spokoju. Nie nakazujemy jak na przykład islam własnej wiary w imię śmierci. Dlaczego i kto się tego domaga aby nas niszczyć?!
G
Gefreiter neuman
Takie czasy , kosciol tez potrzebuje kase fiskalna.
e
e
Nie ma obowiązku budowania wielkich budowli, utrzymywania setek tysięcy kilometrów kwadratowych ziemi oraz armii funkcjonariuszy.
Wystarczy robić tak jak pierwsi chrześcijanie. Tylko kościół od tego odszedł jakieś 1900-1800 lat temu i już do tego nie wróci.
i jakoś inne wyznania nie mają z tym problemu, a państwowej kasy nie drenują... dziwne, nie? Kto nie pracuje - niech też i nie je (czego jak czego, ale to właśnie tym, co nie pracują (darmo-zjadom), brzucha nie brakuje)
e
e
''Przykładowo komuniści chcieli to zamienić na magazyny'' - a kłamstwo, bo na Fredry budynek sprezentowali kościołowi (i to niejeden przykład). Kradziony. Od ewangelików. A katoliki wzięli szaber z pocałowaniem ręki. A co, że to bliźniego swego. Przecież Niemiec to nie bliźni, nie?
w
ww
Właściwie to paragon wystawia się za usługę, a nie za obietnice bez pokrycia, więc ja się nie dziwię, że niektórzy boją się wystawiać. Bo potem działa rękojmia, którą w takim przypadku będzie bardzo łatwo dochodzić. A tak - nie ma paragonu - nie ma gwarancji.
w
ww
Właściwie to paragon wystawia się za usługę, a nie za obietnice bez pokrycia, więc ja się nie dziwię, że niektórzy boją się wystawiać. Bo potem działa rękojmia, którą w takim przypadku będzie bardzo łatwo dochodzić. A tak - nie ma paragonu - nie ma gwarancji.
J
J/W
Tysz żeś fake i to nie news, tylko takie z ciebie mader faker pospolite aż do "bulu"
F
Fenicjanin
Dyskredytacja, dyskredytacją, ale gdyby kler był uczciwy, tak jak powinien być z racji zadań do jakich został powołany, to nie było by takich afer.
G
Gość
Trzeba tych oszustow pogonic , a przesladowanie Kosiola i katolikow sie skoncza.
G
Gość
Zdrada panstwa polskiego to przejecie Kosciola przez rabinow owsiakopodobnych.
G
Gość
Nazwal Polske dzikim krajem, czyli wy durnie ciemni, finansujacy woodstock , hare kriszna, narkotyki, gwalty, morderstwa i taplanie Polakow w blocie jestescie prawidlowo przez tego komuszego Milicjanta nazwani. MIESZKANIA DLA BEZDOMNYCH POLAKOW, A NIE ZLOTE MELONY DLA OBCOKRAJOWCOW I zdezelowany sprzet ziomali owsika.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie