Eurovolley 2017: Mistrzostwa w Spodku zakończone. Znamy półfinalistów ZDJĘCIA

AZ
31.08.2018  katowicelotto eurovolley poland 2017volleyballeuropean championship mencwiercfianalniemcy - czechygermany - czech republiclucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** lotto eurovolley poland 2017volleyballeuropean championship menmistrzostwa europy w siatkowce mezczyzn cwiercfianalniemcy - czechygermany - czech republicsiatkowka
31.08.2018 katowicelotto eurovolley poland 2017volleyballeuropean championship mencwiercfianalniemcy - czechygermany - czech republiclucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** lotto eurovolley poland 2017volleyballeuropean championship menmistrzostwa europy w siatkowce mezczyzn cwiercfianalniemcy - czechygermany - czech republicsiatkowka Lucyna Nenow / Polska Press
Reprezentacje Niemiec i Belgii wygrały w katowickim Spodku swoje ćwierćfinały i zagrają o medale mistrzostw Europy w siatkówce. W Krakowie czekają już także Rosjanie i Serbowie.

W pierwszym ćwierćfinale na parkiet Spodka wyszły reprezentacje Czech i Niemiec. Czesi, którzy w środę sensacyjnie pokonali obrońców tytułu i jednego z głównych faworytów do medalu - Francuzów, dziś nie potrafili już zagrać na podobnym poziomie.

Obie drużyny spotkały się już w fazie grupowej. Wówczas także triumfowali Niemcy, którzy pokonali Czechów nie tracąc seta.

Czeska drużyna w pierwszym secie prowadziła 8:5, jednak przewaga wynikała głównie z błędów popełnianych przez ich rywali. Ci jednak szybko poprawili swoją grę i ostatecznie triumfowali w partii.

Druga odsłona spotkania należała do Czechów. Udało im się wypracować wysoką przewagę, której nie oddali już do końca. Niemcy popełnili sporo błędów, ostatecznie zapisując na swoim koncie 16 oczek.

Dwa kolejne sety pozwoliły zameldować się Niemcom w półfinale. O ile trzecia partia była zacięta i o zwycięstwie podopiecznych Andrei Gianiego zdecydowała rozegrana nieco lepiej końcówka, o tyle w czwartej, zmęczeni Czesi mieli już niewiele do powiedzenia.

Następnie w Spodku o miejsce w półfinale walczyły zespoły Belgii i Włoch. Belgowie triumfowali w grupie D, Włosi w swojej grupie musieli uznać wyższość Niemiec i w środę rywalizowali w barażu z Turcją.

Wydawało się jednak, że nie dadzą się łatwo ograć w ćwierćfinale. Początek meczu mógł dawać nadzieję na zacięty pojedynek. Dopiero od stanu 16:16 Belgowie rozpoczęli marsz po zwycięstwo w partii i meczu.

W drugim secie Włosi byli bezradni, udało im się zdobyć zaledwie 11 punktów. Po 10-minutowej przerwie po drugiej partii siatkarze z Italii próbowali jeszcze walczyć, jednak od stanu 20:20 zepsuli trzy zagrywki i z szansy na grę o medal cieszyli się podopieczni Vitala Heynena.

Ćwierćfinały mistrzostw Europy w katowickim Spodku:

Niemcy - Czechy 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 25:20)
Belgia - Włochy 3:0 (25:21, 25:11, 25:23)

W półfinałach po meczach w Krakowie zameldowała się także Rosja (pokonała Słowenię 3:0) i Serbia (wygrała 3:0 z Bułgarią). Mecze półfinałowe rozegrane zostaną w sobotę w Tauron Arenie Kraków.

Materiał oryginalny: Eurovolley 2017: Mistrzostwa w Spodku zakończone. Znamy półfinalistów ZDJĘCIA - Dziennik Zachodni