Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Europejska wiosna w Chorzelach

(as)
Baby cudze i cycaste, chłopy łumyte i łogolone
Baby cudze i cycaste, chłopy łumyte i łogolone A. Suchcicka
Tej wiosny w modzie będzie mini, owłosione nogi i foliowe reklamówki w pastelowych kolorach - twierdzą kreatorzy mody z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach przywitali wiosnę po europejsku. Zamiast tradycyjnych wagarów były konkursy związane z krajami Unii Europejskiej, tańce czirliderek z zespołu "Zgrabne, ładne i powabne", popisy wokalne i pokaz mody. 22 marca szkolna sala gimnastyczna co chwila rozbrzmiewała salwami śmiechu.
- Witamy państwa bardzo serdecznie na specjalnym wydaniu Teleexspressu poświęconemu w całości bardzo ważnemu wydarzeniu w naszej szkole, a jest nim Europejski Dzień Wiosny - zapowiedzieli spikerzy z kartonowego telewizora. - To Anglia jako pierwsza zdecydowała się na otwarcie swoich granic i pracę dla Polaków od dnia wejścia naszego kraju do europejskiej piętnastki - przypominał Waldemar Skorupski z IVa, konferansjer wiosennej imprezy i przedstawił drużyny z Grecji, Anglii, Niemiec i Polski.
Młodych chorzelan najbardziej rozbawiła ubrana w kurpiowskie stroje drużyna z Polski.
- Chłopy lubią baby cudze, cyste i cycaste, a baby gustują w chłopach ładnych, łumytych i łogolonych - zdradziły Kurpianeczki.
Chwilę później serca publiczności zawojowały trzy niezwykle urocze modelki.
- Noga pięknie wykształcona, bujnie owłosiona, fantazyjnym butem przyozdobiona - tak Waldemar Skorupski komentował strój piękności o fioletowych włosach. A konferansjerka Tamara Krystkiewicz z IVa dopowiedziała:
- Nieodzownym dodatkiem do kolekcji są foliowe reklamówki. Ale do strojów wieczorowych polecamy torby papierowe z motywem cukier kryształ.
Żarty, konkursy i zabawy trwały do godz. 12.00. Świetnie bawili się i uczniowie, i nauczyciele. Rozbawione miny miały także autorki scenariusza Dnia Wiosny, zasiadające na widowni w laurowych wieńcach: Marlena Chmielewska, nauczycielka języka polskiego i Małgorzata Skoroda, nauczycielka historii. Nad całością czuwała Zofia Rykowska, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki