MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Europejczycy z małkińskiej "dwójki"

M.D.
Uczniowie z małkińskiej "dwójki” z uwagą patrzyli i słuchali jasełek po angielsku
Uczniowie z małkińskiej "dwójki” z uwagą patrzyli i słuchali jasełek po angielsku M. Dylewski
Nietypowe jasełka zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini. 21 grudnia cała szkoła spotkała się, aby wspólnie uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym "Czy to rzeczywiście jest Boże Narodzenie". Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że uczniowie większą część przedstawienia grali w języku angielskim. Chcieli w ten sposób udowodnić sobie i swoim kolegom, że nauka i posługiwanie się językiem angielskim może być bardzo przyjemne i nietrudne. Przy okazji pokazali, że są już prawdziwymi Europejczykami.

Dyrektor szkoły Marian Koch rozdał uczniom listy, które nadesłali ze Szwecji ich rówieśnicy z miasta Karlskoga. Wraz z listami szwedzkie dzieci przysłały do Małkini świąteczne kartki pocztowe wykonane przez miejscowego artystę malarza, Lizelotta Aronsona i jego dwóch przyjaciół.
Międzynarodową korespondencję prowadzi ponad 40 młodych poliglotów z Małkini, dla których język angielski nie stwarza większych problemów.
- Do pisania listów po angielsku namówiła nas nauczycielka tego języka - opowiada Wioleta Borowa. - Dzięki listom jest możliwość nawiązania znajomości z rówieśnikami z dalekiej Szwecji. Na wspólną zabawę zgodziła się prawie cała klasa i po kilkudziesięciu dniach sprawdzone przez naszą panią listy poleciały do "zimnych krajów". I dzisiaj dostaliśmy na nie odpowiedzi. Na mój list odpowiedział 12-letni chłopak, który do swojej korespondencji dołączył nawet swoje zdjęcie. Już teraz myślę, co i jak mu mam odpisać.

W małkińskiej szkole nauka angielskiego odbywa się w praktyczny sposób i już teraz planowana jest międzynarodowa wymiana młodzieży obu szkół, w celu bliższego poznania siebie i swoich krajów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki