Energa Pekpol bez punktów w Radomiu

Tym razem trener Andrzej Dudziec nie mógł być zadowolony z postawy zespołu.
Tym razem trener Andrzej Dudziec nie mógł być zadowolony z postawy zespołu. A. Dobkowski
Zawodnicy Energi Pekpolu Ostrołęka przegrali spotkanie 13. kolejki I ligi z Czarnymi Radom 0:3 i zanotowali spadek w tabeli na czwartą lokatę.

Przed sobotnim spotkaniem apetyty na dobry wynik były duże zarówno w naszej drużynie, jak i wśród kibiców.
- Mam nadzieję, że powalczymy o jakieś punkty w Radomiu - podkreślał przed meczem trener Andrzej Dudziec.
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Ostrołęce to siatkarze Energi Pekpolu wygrali pewnie 3:0 i pokazali, że będą liczyć się w walce o czołowe pozycje w ligowej tabeli.

Tym razem to gospodarze pokazali, że grając przed własną publicznością nie zwykli przegrywać. Pierwszego seta Czarni wygrali 25:21. W drugiej partii nasi siatkarze zagrali lepiej, ale przegrali na przewagi 25:27. W trzecim secie gospodarz pokazali, że są zespołem zdecydowanie lepiej dysponowanym i odnieśli zwycięstwo 25:17 i w całym meczu 3:0.

MVP spotkania został wybrany były reprezentant Polski Robert Prygiel. Zwycięstwo w sobotnim meczu umocniło Czarnych na pozycji wicelidera rozgrywek. Energa Pekpol spadł na czwartą lokatę.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Andrzeja Dudźca rozegrają przed własną publicznością w hali im. Arkadiusza Gołasia. Rywalem w sobotę 19 stycznia będzie Kęczanin Kęty. Spotkanie o godz. 17.00. Zapraszamy!

RCS Czarni Radom - Energa Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:21, 27:25, 25:17)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Białek, Król, Krzywiecki, Stańczuk, Szczygielski, Mihułka (libero) oraz Stanisławajtys, Naliwajko.