Energa Omis lepsza od nyskiej Stali. Zobacz zdjęcia i wideo

Rafał Faryna skutecznie kończył ataki ze skrzydła.
Rafał Faryna skutecznie kończył ataki ze skrzydła. A. Dobkowski
Siatkarze Energi Omis Ostrołęka sprawili miłą niespodziankę kibicom zgromadzonym w hali im. Arkadiusza Gołasia. W sobotni wieczór w ramach spotkania 7. kolejki I ligi podopieczni trenera Andrzeja Dudźca pokonali Stal AZS Nysa 3:0.

W pierwszym secie biało-czerwoni zaskoczyli rywala zagrywką, skutecznym blokiem, a skutecznie wyprowadzane ataki pozwoliły naszej drużynie wygrać 25:17. W drugiej partii po bardzo zaciętej batalii nasi siatkarze odnieśli zwycięstwo 25:23, a kluczowe punkty dla gospodarzy wywalczyli zmiennicy. W trzecim sezonie kibice biało-czerwoni emocjonowali się niezwykle zaciętą batalią, która trwała ponad trzydzieści minut. Biało-czerwoni wygrali 35:33 i całe spotkanie 3:0, zdobywając niezwykle ważny komplet punktów do tabeli I ligi.

MVP sobotniego starcia został wybrany rozgrywający Energi Omis Ostrołęka Jakub Nowosielski. Kolejne spotkanie naszych siatkarzy czeka już w środę, 18 listopada. Tym razem biało-czerwoni udadzą się na wyjazdowe starcie ze Ślepskiem Suwałki. Przed własną publicznością ponownie naszych siatkarzy zobaczymy dopiero w środę, 2 grudnia. W przełożonym meczu 9. kolejki podopieczni trenera Andrzeja Dudźca podejmą Campera Wyszków.

Energa Omis Ostrołęka - Stal AZS Nysa 3:0 (25:17, 25:23, 35:33)
Energa Omis: Nowosielski, Zalewski, Obermeler, Szaniawski, Faryna, Cichocki, Kołodziej (l) oraz Szwaradzki, Tomczak, Ostrowski, Plizga.