Energa Omis lepsza od Campera. Zobacz zdjęcia i wideo

Siatkarze Energi Omis sprawili sporą niespodziankę pokonując Camper
Siatkarze Energi Omis sprawili sporą niespodziankę pokonując Camper A. Dobkowski
Siatkarze Energi Omis Ostrołęka w derbowym spotkaniu I ligi pokonali Camper Wyszków 3:2. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca w środowym starciu prowadzili już 2:0, ale gości stać było na wyrównanie i doprowadzenie do tie-breaka. W nim lepsi byli ostrołęczanie.

W pierwszej partii po świetnej końcówce seta gospodarze wygrali 25:20. W drugiej zdecydowanie bardziej zaciętej partii biało-czerwoni pokonali Camper 26:24. W kolejnych dwóch odsłonach seta więcej zimnej krwi wykazali goście i odnieśli zwycięstwa 25:20 i 27:25. W tie-breaku Camper prowadził już 11:8, ale pięć punktów z rzędu zdobyli gospodarze i odnieśli zwycięstwo 15:12. W całym meczu oznaczało to triumf Energi Omis i dwa punkty na konto biało-czerwonych.

Gospodarze do meczu przystąpili bez chorego Dominika Zalewskiego. Na parkiecie na zagrywce pojawił Piotr Cichocki, który ze względu na złamany palec u ręki, mógł tylko w ten sposób uczestniczyć w rywalizacji. W drużynie z Wyszkowa nie wystąpił z kolei kontuzjowany Sebastian Wójcik.

Kolejne spotkanie I ligi już w najbliższy weekend. Energa Omis Ostrołęka podejmie SMS PZPS Spała, a Camper Wyszków na wyjeździe zmierzy się KPS Siedlce.

Energa Omis Ostrołęka - Camper Wyszków 3:2 (25:20, 26:24, 20:25, 25:27, 15:12)