Energa Net Ostrołęka wygrywa na start sezonu

Michał Kowalczyk
Siatkarze Energi Net Ostrołęka zanotowali udany start sezonu 2017/18 w II lidze. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Mateusza Mielnika przywieźli dwa punkty z Wołomina.

Już pierwszy set pokazał jak wielkie emocje potrafi zapewnić drużyna z Ostrołęki w rozgrywkach II ligi. Tym razem do tego spektaklu dołączyła się ekipa Huraganu Wołomin i oglądaliśmy grę na przewagi, w której ostatecznie lepsi okazali się ostrołęczanie. W drugim secie Huragan zwyciężył dzięki dobrej postawie w polu serwisowym w końcówce partii, a w trzeciej odsłonie to Energa Net przez większość seta dyktowała warunki, by pod koniec stracić przewagę i przegrać 26:28.

Od czwartego seta zdecydowanie przeważali jednak zawodnicy w biało-czerwonych strojach. W czwartej partii wygrali oni 25:19, w tie-breaku zwyciężyli do 11 i zapisali na swoim koncie cenne dwa punkty. Jak przyznał trener Energi Net Mateusz Mielnik, nie było to piękne spotkanie, ale najważniejsze jest pierwsze zwycięstwo w sezonie. Za tydzień Energa Net zagra na wyjeździe z MOS Wola Warszawa.

Huragan Wołomin - Energa Net Ostrołęka 2:3 (26:28, 25:20, 28:26, 19:25, 11:15)

Energa Net: Zdrojewski, Szwaradzki, Guzewicz, Zalewski, Obuchowicz, Macyra, Kowalczyk (libero) oraz Nurczyński (libero), Wojtkowski, Tomczak, Graczyk.