Energa Net Ostrołęka goni lidera II ligi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Siatkarze Energi Net Ostrołęka odrabiają straty do lidera II ligi gr. 2 - BAS Białystok. Podopieczni Mateusza Mielnika w sobotnim spotkaniu pokonali MOS Wola Warszawa 3:1 i do białostockiego zespołu tracą sześć "oczek".

W poprzednim sezonie taki mecz byłby szlagierem II ligi, w obecnych rozgrywkach MOS mocno obniżył loty i znajduje się w dole tabeli, dlatego też zdecydowanym faworytem tego spotkania była ekipa z Ostrołęki. Już w pierwszym secie biało-czerwoni pokazali, że są w dobrej formie i wygrali 25:17. Kolejny set również padł łupem gospodarzy, ale wtedy oddech złapali goście i postraszyli miejscowych, wygrywając seta numer trzy. Na więcej jednak szans nie mieli, bowiem w czwartym secie Energa Net powrócił do swojej dobrej gry i zakończył mecz wynikiem 3:1.

Liderem II ligi gr. 2 jest BAS Białystok - 32 punkty, Energa Net Ostrołęka zajmuje miejsce drugie z dorobkiem 26 punktów. Kolejny mecz naszych siatkarzy już w styczniu 2018 roku, dojdzie wtedy do prawdziwego szlagieru: w Białymstoku Energa Net zagra z liderem i to spotkanie może być decydujące w kwestii wygranej w rundzie zasadniczej tego sezonu.

Energa Net Ostrołęka - UMKS MOS Wola Warszawa 3:1 (25:17, 25:23, 22:25, 25:20)
Energa Net (skł. wyjściowy): Tomczak, Piasta, Macyra, Szwaradzki, Guzewicz, Zalewski, Nurczyński (libero)