Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Elektrownia gazowa w Ostrołęce. Jest zgoda na powstanie spółki, która wybuduje elektrownię gazową w Ostrołęce. 15.04.2021

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Daniel Obajtek - prezes PKN Orlen
Daniel Obajtek - prezes PKN Orlen Polska Press
Nie umilkły jeszcze echa rozbiórki elementów nowej elektrowni w Ostrołęce, a już mamy kolejne informacje dotyczące budowy elektrowni gazowej.

Elementy elektrowni węglowej, które powstały już w Ostrołęce (w tym ponadstumetrowe pylony) są właśnie rozbierane. Nie milkną echa politycznej burzy wokół zaniechania budowy elektrowni węglowej. Tymczasem został zrobiony kolejny krok do budowy w Ostrołęce elektrowni gazowej.

Przypomnijmy bowiem, że decyzja o zaniechaniu budowy elektrowni węglowej nie oznacza automatycznie, że w Ostrołęce nie będzie budowany nowy blok energetyczny. Ma go pobudować PKN Orlen, który przejął koncern Energa. A konkretnie nowa spółka, którą zawiąże Orlen i Energa (już jako członek grupy Orlen) oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, czyli przyszły dostawca gazu dla elektrowni w Ostrołęce.

Budowa elektrowni gazowej w Ostrołęce. Jest zgoda UOKiK

Jest już zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na powstanie tej spółki – CCGT Ostrołęka.

PKN ORLEN S.A. informuje, że 14 kwietnia 2021 roku otrzymał decyzję w sprawie wyrażenia przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgody na utworzenie przez PKN ORLEN S.A., Energa S.A. oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. („PGNiG S.A.”) wspólnego przedsiębiorcy, tj. CCGT Ostrołęka Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrołęce. Tym samym spełnił się jeden z warunków umowy inwestycyjnej dotyczącej kierunkowych zasad współpracy przy budowie bloku energetycznego w technologii zasilania paliwem gazowym w Elektrowni Ostrołęka „C”, która została podpisana 22 grudnia 2020 roku pomiędzy PKN ORLEN S.A., Energa S.A. oraz PGNiG S.A. – poinformował w komunikacie PKN Orlen.

A jego prezes Daniel Obajtek skomentował na Twitterze:

Grupa ORLEN wspólnie z PGNiG otrzymała zgodę UOKiK na realizację inwestycji w blok gazowo-parowy w Ostrołęce. To kolejny ważny krok na drodze do realizacji strategii Orlen2020, zakładającej rozwój niskoemisyjnych źródeł gazowych, wspierających i stabilizujących OZE.

Zobacz inne materiały

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki