Ekstremalne bieganie w Łysych. MP w biegu 24-godzinnym (zdjęcia)

Piotr Ossowski
Wystartowali w sobotę o godz. 11. W niedzielę o tej godzinie skończyli rywalizację. Najlepsi pokonali w ciągu doby grubo ponad 200 kilometrów!

W Łysych odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym. Kilkadziesiąt osób rywalizowało o tytuł mistrza kraju w tej prawdziwie ekstremalnej dyscyplinie biegowej. Zwyciężył faworyt – aktualny wicemistrz świata i rekordzista Polski – Paweł Szynal, który w ciągu doby przebiegł 246 km i 886 m.

Prawdziwą bohaterką mistrzostw była chyba jednak Patrycja Bereżnowska. Zawodniczka AZS AWF Katowice musiała uznać jedynie wyższość mistrza Polski. W pokonanym polu zostawiła nie tylko wszystkie panie, ale także wszystkich panów poza Pawłem Szynalem. W 24 godziny pokonała 238 km i 196 m.

Wśród zawodników było dwóch naszych reprezentantów. Ostrołęczanin Bartosz Pliszka – dla którego był to pierwszy start w biegu 24-godzinnym - zajął 10. miejsce pokonując 201 km i 163 m. Bartosz debiutował w takim biegu, natomiast Waldemar Pędzich z Szafarczysk startem w Łysych żegnał się z ultrabieganiem. Dwukrotny mistrz Polski (z 2007 i 2008 roku) oraz były rekordzista Polski przebiegł 186 km i 746 m.