MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzaminy wypadły fatalnie

paf
Od lewej: Józef Oleksy, Maria Skibniewska, Stanisława Prządka, Stanisław Kurpiewski
Od lewej: Józef Oleksy, Maria Skibniewska, Stanisława Prządka, Stanisław Kurpiewski P. Pliszka
Kuratorium potwierdza, że wyniki końcowych sprawdzianów w podstawówkach i gimnazjach w naszym regionie wypadły bardzo źle. Najgorzej było w powiecie ostrołęckim.

O wynikach sprawdzianów kompetencyjnych rozmawiano w czasie narady dyrektorów szkół z naszego regionu. Narada odbyła się w poniedziałęk 23 sierpnia w Ostrołęce.
? Wyniki tych testów w delegaturze ostrołęckiej wypadły fatalnie ? oświadczyła w czasie narady Maria Skibniewska, dyrektor ostrołęckiej delegatury kuratorium. ? Co gorsza, zdarzały się podczas egzaminów próby ściągania.
Zdaniem dyrektor Skibniewskiej wpływ na to miało kilka czynników: uczniowie opuszczają zajęcia, rodzice nie zawsze w odpowiednim stopniu interesują się edukacją dzieci, za mało jest zajęć pozalekcyjnych lub nie ma ich w ogóle, zawodzi program edukacyjny, klasy są przepełnione, a zastępstwa na lekcjach są często przeprowadzane w sposób pobieżny. Nadchodzący rok szkolny powinien być czasem intensywnej pracy nauczycieli, by ten stan zmienić i poprawić wyniki osiągane przez uczniów.
W tegorocznej naradzie dyrektorów uczestniczyli parlamentarzyści: marszałek Sejmu Józef Oleksy oraz posłowie: Stanisława Prządka, Stanisław Kurpiewski i Zbigniew Deptuła.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki