MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Tu sprawdzisz arkusz CKE i odpowiedzi. Jak wyglądał egzamin z matematyki?

Barbara Wesoła
Barbara Wesoła
Sprawdź, jak poszedł Ci egzamin ósmoklasisty z matematyki 2022. W galerii arkusz i rozwiązania >>>Kliknij i sprawdź ODPOWIEDZI do egzaminu z matematyki 2022 >>>
Sprawdź, jak poszedł Ci egzamin ósmoklasisty z matematyki 2022. W galerii arkusz i rozwiązania >>>Kliknij i sprawdź ODPOWIEDZI do egzaminu z matematyki 2022 >>>Polska Press
Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2022 już zakończony. Rozpoczął się 25 maja 2022 roku (środa) o godzinie 9.00. Przystąpili do niego uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej. Arkusz wraz z odpowiedziami opublikowaliśmy tuż po godz. 13. Sprawdźcie proponowane odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Jak Wam poszło rozwiązywanie zadań? Oto pełen zestaw odpowiedzi do testu z matematyki.

Egzamin ósmoklasisty 2022 – matematyka. Arkusze + odpowiedzi

Sprawdź arkusz CKE i odpowiedzi do zadań>>
Kliknij w zdjęcia i zobacz arkusz i proponowane odpowiedzi:

Sprawdź, jak poszedł Ci egzamin ósmoklasisty z matematyki 2022. W galerii arkusz i rozwiązania >>>Kliknij i sprawdź ODPOWIEDZI do egzaminu z matematyki 2022 >>>

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Tu sprawdzisz arkusz...

Arkusz opracował dla nas matematyk Piotr Werwiński. Bardziej znany, jako Łysy od Matmy, który m.in. na YouTube czy Facebook pomaga uczniom przygotować się do egzaminów.

Trwa głosowanie...

Jak Ci poszedł egzamin z matematyki?

Egzamin ósmoklasisty. Matematyka, 25 maja 2022. Jak wyglądał egzamin?

Egzamin ósmoklasisty z matematyki składa się zazwyczaj z około 19-20 zadań, niektóre mają formę zamkniętą, inne otwartą. Tych ostatnich było w tym roku tylko 4. Za całość można uzyskać 25 punktów. Według relacji uczniów egzamin był zaskakująco łatwy. Nie zabrakło zadań, w których trzeba było wykorzystać twierdzenie Pitagorasa, obliczyć prędkość. Trudności mogło przysporzyć zadanie z przekątną rombu.

Matematyka na egzaminie ósmoklasisty. Ile trwał egzamin? Co można było mieć na sali?

Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej na napisanie egzaminu ósmoklasisty z matematyki mieli 100 minut, a więc egzamin zakończyli o 10.40. Jak podaje CKE, w tym roku do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło ponad 502 600 uczniów.

Co można było wnieść na egzamin ósmoklasisty? Zdający mogli korzystać z przyborów do pisania (długopisu lub pióra z czarnym tuszem/atramentem) oraz z linijki. Był zakaz wnoszenia na salę urządzeń telekomunikacyjnych.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki. Co do tej pory zawierały arkusze?

Egzamin ósmoklasisty z matematyki jest trudny? Czego możemy się po nim spodziewać? Na podstawie arkuszy z poprzednich lat można przypuszczać, że na egzaminie ósmoklasisty będą wyłącznie zadania, objęte ogólnymi i szczegółowymi wymaganiami egzaminacyjnymi . Wybrane polecenia mogą brzmieć następująco:

  • Z reguł działań na potęgach wynika, że [obliczenia] Dokończ zdanie. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych...;
  • Czy iloczyn dowolnych pięciu kolejnych liczb całkowitych jest podzielny przez 10? Wybierz odpowiedź A albo B i jej uzasadnienie;
  • Do liczby (− √10) dodajemy 5. Dokończ zdanie. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych;
  • W trójkącie ABC narysowano dwie wysokości: CD i AE, jak na rysunku. Kąt rozwarty pomiędzy tymi wysokościami jest równy 138°. Jaką miarę ma kąt α zaznaczony na rysunku? Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.

Więcej na temat tego, co może znaleźć się w arkuszu egzaminu ósmoklasisty z matematyki 2022, pisaliśmy TUTAJ. Arkusze z poprzednich lat znajdują się na stronie CKE w zakładce "Arkusze".

Egzamin ósmoklasisty 2022. Chcesz zobaczyć, jak ci poszło? Sprawdź arkusze CKE oraz odpowiedzi

Arkusze egzaminacyjne publikowane będą przez CKE tego samego dnia, w których uczniowie przystępowali do konkretnego egzaminu: z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Pojawią się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnego o godz. 13.00. Na oficjalne wyniki uczniowie będą musieli jednak poczekać do 1 lipca 2022 roku.

Kiedy reszta egzaminów? Zobacz harmonogram egzaminów ósmoklasisty 2022

Harmonogram egzaminów ósmoklasisty (termin główny):

  • 24 maja 2022 (wtorek) godz. 9.00 – język polski,
  • 25 maja 2022 (środa) godz. 9.00 – matematyka,
  • 26 maja 2022 (czwartek) godz. 9.00 – język angielski (opcjonalnie inny język nowożytny).

Terminy dodatkowe egzaminów ósmoklasisty:

  • 13 czerwca 2022 (poniedziałek) godz. 9.00 – dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego,
  • 14 czerwca 2022 (wtorek) godz. 9.00 – dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty z matematyki,
  • 15 czerwca (środa) godz. 9.00 – dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego (opcjonalnie innego języka nowożytnego).

Egzamin ósmoklasisty z matematyki w 2023 roku został zaplanowany na 24 maja: Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2023. Arkusz CKE i odpowiedzi. Jak wygląda egzamin z matematyki?>>

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki