Egzamin ósmoklasisty 2019. Co z egzaminem ósmoklasisty wobec strajku nauczycieli? Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Maków Mazowiecki

Anna Wołosz
Anna Wołosz
Aleksandra Zdanowicz
Egzaminy dla uczniów klas ósmych zaczynają się w poniedziałek 15 kwietnia. Czy w Ostrołęce, Makowie Maz., Ostrowi Maz., egzaminy odbędą się bez przeszkód? Nadal trwa przecież strajk nauczycieli.

Egzamin ósmoklasisty 2019 a strajk nauczycieli

Od poniedziałku 15 kwietnia zaczynają się egzaminy dla uczniów klas VIII. Ósme klasy podejdą do egzaminów po raz pierwszy. Jednocześnie trwa strajk nauczycieli. Czy w Ostrołęce, Makowie Maz., Ostrowi Maz. egzaminy odbędą się bez przeszkód?

Ostrołęka

Nasza relacja ze strajku nauczycieli 2019: Strajk nauczycieli

O egzaminy klas ósmych zapytaliśmy 12 kwietnia w Mazowieckim Kuratorium Oświaty, delegaturze w Ostrołęce. Czy są zagrożone? Czy się odbędą?

Monitorujemy sytuację na bieżąco. Dzisiaj mogę stwierdzić, że nie ma zagrożenia

- powiedział Michał Giers, p.o. dyrektora delegatury MKO.

Potwierdził to Andrzej Kulmatycki, dyrektor wydziału – Biuro Kuratora Oświaty Kuratorium Oświaty w Warszawie:

- Skontaktowaliśmy się z każdą szkołą przeprowadzającą egzamin ósmoklasisty na terenie woj. mazowieckiego, w tym na terenie Delegatury w Ostrołęce. Dyrektorzy szkół potwierdzili, że są przygotowani do przeprowadzenia egzaminów. Nie otrzymaliśmy też żadnych niepokojących sygnałów np. od rodziców o tym, że przeprowadzenie egzaminu może być zagrożone.

Egzamin ósmoklasisty 2019

Egzamin ósmoklasisty odbywa się przez trzy dni:

  • pierwszego dnia - egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
  • drugiego dnia – egzamin z matematyki, 100 minut
  • trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, 90 minut.

Egzamin ósmoklasisty 2019. Termin:

  • język polski – 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – godz. 9.00
  • matematyka – 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – godz. 9.00
  • język obcy nowożytny – 17 kwietnia 2019 r. (środa) – godz. 9.00

Termin dodatkowy:

  • język polski – 3 czerwca 2019 r. (poniedziałek) – godz. 11.00
  • matematyka – 4 czerwca 2019 r. (wtorek) – godz. 11.00
  • język obcy nowożytny – 5 czerwca 2019 r. (środa) – godz. 11.00

Wyniki zostaną podane 14 czerwca. Zaświadczenia uczniowie będą mogli odebrać 21 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty 2019. Maków Mazowiecki

W poniedziałek 15 kwietnia rozpocznie się sprawdzian ósmoklasistów. Przystąpić do niego na terenie miasta ma 120 uczniów z pięciu oddziałów. Zaczną od części humanistycznej, we wtorek zdają nauki ścisłe, a w środę 17 kwietnia języki obce.

- Składy komisji są już ustalone, wszystko powinno przebiegać bez zakłóceń- mówiła nam w piątek 12 kwietnia Małgorzata Gos, kierownik wydziału oświaty w Makowie Mazowieckim.

Egzamin ósmoklasisty 2019. Ostrów Mazowiecka

- Na poniedziałek mamy już skompletowane komisje - informowała nas w piątek, 12 kwietnia Dorota Ambroziak, dyrektorka wydziału oświaty w urzędzie miasta. – Wstępnie też ustalone są składy komisji na kolejne dwa dni, jeśli wynikłoby coś nieprzewidzianego, będziemy je na bieżąco weryfikować. Podobnie jak przy egzaminach gimnazjalnych w komisjach teraz także wspierają nas nauczyciele ze szkół średnich. Nie mamy więc większych kłopotów z realizacją egzaminów.

Przystąpi do nich 237 uczniów.

W tym tygodniu tematem numer jeden był EGZAMIN GIMNAZJALNY. Oto podsumowanie: Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Maków Mazowiecki.

Egzamin gimnazjalny 2019. Ostrów Mazowiecka

Egzaminy gimnazjalistów w ostrowskich szkołach przebiegły bez zakłóceń.
– Do egzaminów przystąpili wszyscy uczniowie - 282, z wyjątkiem jednej uczennicy, która nie mogła uczestniczyć w egzaminach ze względów zdrowotnych. Będzie zdawała w drugim terminie - dodała Dorota Ambroziak.

Egzaminy gimnazjalne 2019. Maków Mazowiecki

- Egzaminy przebiegły bezproblemowo. Udało się na czas zebrać komisje egzaminacyjne. Zasiedli w nich przykładowo pracownicy urzędu miasta z odpowiednim wykształceniem pedagogicznym, a także na przykład emerytowana pracownica kuratorium oświaty - podaje Małgorzata Gos, kierownik wydziału oświaty w Makowie Mazowieckim.

Nie dyskryminują niestrajkujących

Rozmawiałam ze strajkującymi nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 1. Nastroje nie są ciekawe, gdyż w ich sprawie rząd niewiele robi. Jednak nikt nie podburza nauczycieli, nie dyskryminują oni tych, którzy do strajku nie przystąpili. Mam na myśli nauczycieli, którzy na czas egzaminów przyjeżdżają do miasta z innych miejscowości, gdyż w samym Makowie wszyscy nauczyciele przystąpili do strajku. Myślę, że wszyscy się przejmują egzaminami swoich podopiecznych i trzymają za nich kciuki

- komentuje pani kierownik.

W szkołach nadal pustki. Jak długo?

W poniedziałek w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez miasto było siedmioro uczniów.
- We wtorek do placówek przyszło troje dzieci, dwie osoby do Szkoły Podstawowej nr 2, jedno dziecko do przedszkola. W środę tylko jedno dziecko było obecne w szkole, w SP nr 2. Do końca tygodnia w szkołach i przedszkolach nie było w ogóle dzieci. Powodem jest też fakt, że przeprowadzane zostały egzaminy gimnazjalne - mówi nam pani kierownik.

Przyznaje, że do dyrektorów przede wszystkim przedszkoli zgłaszają się rodzice, którzy pytają o możliwość przyprowadzenia dziecka od poniedziałku 15 kwietnia.

- Oczywiście jest taka możliwość, placówki pełnią funkcję opiekuńczą - poinformowała.
Dodała, że od Wielkiego Czwartku uczniowie mają już przerwę świąteczną.
- Co będzie po świętach? Tego nikt nie wie - mówi.

Egzamin gimnazjalny 2019. Ostrołęka

Odbył się bez przeszkód, mimo obaw. Przystąpiło do niego ponad 500 uczniów.

Egzamin gimnazjalny 2019 w Ostrołęce bez przeszkód. W tle st...

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie