Dziewięć medali i nowe rekordy lekkoatletów OKLA w Mistrzostwach Mazowsza

OKLA Ostrołęka
Bartosz Kurzych dumnie prezentuje swoje osiągnięcie w konkursie pchnięcia kulą.
Bartosz Kurzych dumnie prezentuje swoje osiągnięcie w konkursie pchnięcia kulą. OKLA Ostrołęka
Dziewięć medali zdobyli lekkoatleci OKLA Ostrołęka w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych, które w miniony weekend zostały przeprowadzone w Warszawie.

Do zmagań przystąpiło w sumie dwadzieścia dziewcząt i chłopców, którzy wywalczyli sześć złotych, srebrny i dwa brązowe medale. Złoty medal zdobyłą Magdalena Żebrowska w biegu na 100 m - 12,32 s, ustanawiając nowy rekord życiowy (poprawiony o 0,33 s). Dla podopiecznej trenera Bartosza Witkowskiego uzyskany wynik to czołowy rezultat w Polsce w jej kategorii wiekowej.

Magalena Żebrowska drugie złoto wywalczyła w konkursie skoku w dal z wynikiem 5,79 m (najlepszy wynik w Polsce w kategorii juniorki młodszej - zeszłoroczny wynik poprawiony o 8 cm. Złoto zdobyła również prowadzona przez trenera Bartosza Witkowskiego Aleksandra Dzwigała w biegu na 400 m ppł. z wynikiem 1:09,55 (rekord życiowy)

Kolejne złoto przywiozła sztafeta 4 x 100 m w składzie: Aleksandra Kiełczewska, Magdalena Żebrowska, Aleksandra Dzwigała, Anna Grala z czasem 50,96 (trener Bartosz Witkowski). Złote medale wywalczyli także Igor Bastek w rzucie dyskiem 1,75 kg - 50,21 m (nowy rekord życiowy (poprawa o 47 cm) (I klasa sportowa, czołowy wynik w Polsce w kategorii junior) oraz Bartosz Kurzych w pchnięciu kulą 5 kg - 15,31 m (rekord życiowy poprawiony o 69 cm). Obaj to podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego.

Srebrny medal w zawodach wywalczył Mateusz Grabowski w biegu na 1500 m z czasem 4:36,22 (rekord życiowy). Zawodnik prowadzony przez trenerkę Mariannę Pędzich.

Brązowe medale zdobyli: Natalia Nowak w biegu na 1500 m z czasem 5:01,47 (rekord życiowy) - trener Bartosz Witkowski oraz sztafeta 4 x 100 m w składzie: Radosław Mateusiak, Michał Smoliński, Patryk Werbanowski, Tomasz Chełstowski z czasem 48,48 s. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberta Brzuzego. Brąz wywalczył również prowadzony przez trenera Marka Kwiatkowskiego - Bartosz Kurzych w rzucie dyskiem 1,5 kg - 36,13 s.