Dziewczęta z małkińskiej "dwójki" i chłopcy z Komorowa mistrzami piłki ręcznej w powiecie ostrowskim

Mirosław Dylewski
Dziewczęta z małkińskiej "dwójki" zostały mistrzyniami piłki ręcznej w powiecie ostrowskim
Małkinia, 25 i 26.03. Osiem drużyn dziewcząt i dziewięć chłopców ze szkół podstawowych powiatu ostrowskiego przez dwa dni rywalizowali o miano najlepszej drużyny powiatu podczas zawodów w Mini Piłkę Ręczną. Najlepsi reprezentować będą powiat na zawodach międzypowiatowych, które już za miesiąc odbędą się również w Małkini.

W środę, 25 marca, na parkiecie sali gimnastycznej przy SP 2 Małkini w piłkę ręczną grały dziewczęta. Podzielone na dwie grupy, systemem "każdy z każdym" grały o miejsce w półfinale i potem finale. W ostatnim meczu zawodów dziewczęta z SP 2 w Małkini pewnie pokonały koleżanki z Jasienicy 2:0 i to właśnie one zagrają w zawodach międzypowiatowych w barwach powiatu ostrowskiego.
8. SP Brok

W czwartek, drugim dniu rozgrywek, na parkiecie w Małkini spotkało się dziewięć drużyn chłopców. System rozgrywek był nie co inny niż poprzedniego dnia u dziewcząt. Rywalizowano w trzech grupach z których do rundy finałowej awansowali najlepsi w nich. O miejscach IV-VI decydował bilans bramkowy wśród drużyn, które zajęły drugie miejsca w grupach, a o miejscach VII-IX decydował bilans trzecich zespołów w grupach. Tutaj najlepsi okazali się chłopcy z Komorowa, i to właśnie oni pojadą na zawody międzypowiatowe z Ostrowi Mazowieckiej.