Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Europy

Organizatorzy
Uczniowie Zespołu Szkół STO z gośćmi z USA
Uczniowie Zespołu Szkół STO z gośćmi z USA Archiwum szkoły
"Dzień Europy"; o którym pisaliśmy w poprzednim numerze TO, został zainicjowany przez prezesa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce, Jarosława Kossakowskiego. Do organizacji Dnia włączyła się dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół w Ostrołęce, od 14 lat prowadzonego przez STO.

STO, czyli Społeczne Towarzystwo Oświatowe, jest prężnie działającym stowarzyszeniem o zasięgu ogólnopolskim. Powstało w 1987 r. w Warszawie i skupia w ponad 100 kołach około 10 tysięcy członków. STO zakłada i inspiruje do tworzenia szkół i placówek oświatowych oferujących dzieciom i młodzieży dobre warunki nauki, a nauczycielom dobre warunki pracy. Wśród pierwszych placówek tego typu w kraju, znalazła się Społeczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce.
Zespół Szkół STO w Ostrołęce prowadzi działalność jako szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej. Oznacza to m.in. stosowanie programów nauczania oraz zasad oceniania i klasyfikowania uczniów zgodnych ze szkołami publicznymi. W swojej pracy korzysta z wielu programów dydaktyczno-wychowawczych, takich jak: Kreator, Nowa Szkoła oraz bogatego dorobku szkół STO w dziedzinie programowej i edukacyjnej. Szkoła pracuje według zasad samorządności ustalonych wspólnie przez wszystkie podmioty szkoły (dyrektor, nauczyciele, rodzice, uczniowie). Zasady te są określone przez statut i regulaminy obowiązujące w szkole.
W ramach obowiązkowych zajęć lekcyjnych prowadzona jest nauka języka angielskiego i niemieckiego w stopniu rozszerzonym. Nauczyciele i uczniowie biorą udział we współpracy międzynarodowej w ramach Europejskich Projektów Edukacyjnych. Od lat współpracują z wieloma szkołami i instytucjami działającymi na rzecz edukacji w Europie, USA i Kanadzie. Uczestniczą w programach Unii Europejskiej: m.in. Socrates Comenius. W ramach realizowanych projektów nauczyciele i uczniowie odwiedzili szkoły partnerskie w Anglii, Niemczech, Austrii, Szkocji i we Włoszech.
Ożywione kontakty międzynarodowe mobilizują uczniów do nauki języków obcych i owocują wysokimi osiągnięciami w konkursach językowych. Tradycją szkoły stało się zdawanie państwowego egzaminu z języka angielskiego (First Certificate in English).
W ubiegłym roku w Zespole Szkół Społecznych w Ostrołęce gościli koordynatorzy projektów językowych z Anglii, Niemiec, Austrii, Grecji i Holandii. Nawiązane zostały trwałe przyjacielskie kontakty. Zagraniczni goście wyjechali z przekonaniem, iż Społeczna Szkoła w Ostrołęce jest godnym partnerem do dalszej współpracy.
Mając tak bogate tradycje w kontaktach europejskich, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie Zespołu Szkół STO w Ostrołęce, postanowili uczcić majowe wejście Polski w struktury Unii Europejskiej, organizując uroczystość "Dzień Europy", która odbędzie się w Ostrołęckim Centrum Kultury w dniu 7 maja o godz. 12.00.
Podczas uroczystości hymn Polski i Unii Europejskiej wykonają chóry Państwowej Szkoły Muzycznej w Pułtusku i Zespołu Szkół Społecznych, następnie uczniowie wygłoszą referat na temat proeuropejskich tradycji szkoły. Goście Dnia Europejskiego obejrzą przedstawienie w języku angielskim pt. "The sleeping cloud", po czym zostaną wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy dla uczestników konkursu "Moje miasto w Europie".
Prace konkursowe będzie można oglądać już od 4 maja w holu Ostrołęckiego Centrum Kultury. Podczas uroczystości będzie można obejrzeć prezentacje firm związanych z Ostrołęką. Dla uczestników konkursu przewidziano słodki poczęstunek.
Do organizacji uroczystości włączyło się wiele ostrołęckich firm i osoby prywatne. Organizatorzy uroczystości serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i przyjaciołom szkoły. Pełną listę ofiarodawców i patronów uroczystości zamieścimy w kolejnym numerze "Tygodnika Ostrołęckiego".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki