MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień bez jedynek

(mn)
W miniony piątek uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Makowa świętowali nadejście wiosny, zaś młodzież szkół średnich uczyła się.

21 marca w szkołach podstawowych nr 1 i nr 2 nie było tego dnia lekcji, zaś niektórzy uczniowie przyszli do szkoły wymalowani i w przebraniach.
W "jedynce" młodsi obejrzeli występ zespołu ludowego Karniewiacy. Potem klasa 1 a zaprezentowała przedstawienie o wiośnie, które zawierało wiele ludowych akcentów. Następnie młodsze dzieci pożegnały zimę, topiąc Marzannę. Zorganizowaniem pierwszego dnia wiosny zajęły się: Anna Balcerzak ze świetlicy i Anna Kamińska, wychowawczyni klasy 1a.
W "dwójce" od rana młodsi uczniowie brali udział w grach i zabawach sportowych, potem zaś, zgodnie z tradycją, poszli nad rzekę, by spalić i wyrzucić do niej Marzannę. Samorząd uczniowski przygotował też wiele atrakcji dla starszych. Wzięli oni udział w różnych konkursach, quizach i zabawach.
Pożegnania zimy i przyjścia wiosny nie świętowała młodzież szkół średnich. W LO tylko uczniowie dwóch klas poprzebierali się i zorganizowali lekcje z wychowawcą. Dla reszty był to normalny dzień nauki. Po trzech lekcjach uczniowie klas od pierwszej do trzeciej poszli do kina na film, zaś czwartoklasiści, ze względu na zbliżającą się maturę, zostali w szkole i zajęli się nauką.
W Zespole Szkół część klas wzięła tego dnia udział w turnieju koszykówki o puchar dyrektora szkoły, zaś pozostałe uczyły się. Nauczyciele nie stawiali tego dnia jedynek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki