MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Dzieci Słońca" - emocje zamknięte w kadrach

possowski
Tomasz Mateusiak
Tomasz Mateusiak
11 lutego w holu kina Jantar odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Tomasza Mateusiaka. Ostrołęczanin znany do tej pory ze swoich osiągnięć sportowych, pokazał, że doskonale porusza się również w świecie kadrów. W swoich pracach przedstawił sylwetkę filipińskiego dziecka i trudne warunki w jakich przyszło mu żyć.

Tomasz Mateusiak - wystawa fotografii

Ekspozycja prezentuje zdjęcia jakie młody artysta wykonał podczas dwumiesięcznego pobytu na Filipinach. Wyjazd związany był głównie z pracą dla ICM, międzynarodowej organizacji charytatywnej. Zdjęcia Tomka zachwycają i jednocześnie pobudzają do refleksji.

- Z tej mojej podróży najbardziej zapamiętam spojrzenia dzieci, które fotografowałem. Wielokrotnie dla większości z nich największym szczęściem było zobaczyć się na wyświetlaczu aparatu. Zapamiętam też ludzi, którzy byli bardzo na mnie otwarci. To były dla mnie bardzo emocjonujące przeżycia, bo jestem osoba wrażliwą na takie nieszczęścia i na krzywdę drugiego człowieka - wspomina Tomasz Matusiak.

W pracach, które zostały zaprezentowane na wystawie poruszone są bardzo aktualne i współczesne tematy. Pokazana jest bieda i trudne warunki, w jakich niektórym przyszło żyć, ale ważnym aspektem tych prac jest radość, którą bohaterowie zdjęć potrafią odnaleźć w codzienności. Zdjęcia z Filipin prowokują do myślenia. Warto je zobaczyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki