MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Działkowcy świętowali na Czeczotce

ak
Właściciele wzorcowych działek 2004
Właściciele wzorcowych działek 2004 A. Kustusz
Pracowniczy Ogród Działkowy,, Czeczotka'' w Ostrołęce stanowi drugi pod względem liczby działek ogród na Mazowszu. Na Czeczotce jest 1307 działek. Właściciele działek 18 września bawili się na Dniu Działkowca. Gościem festynu był Antoni Kostrzewa, prezes Okręgowego Zarządu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców.

Odznaczenia dla działkowców

Złotą odznaką zostali wyróżnieni: Edward Ołdakowski, Edward Podleś, Mirosław Gumkowski, Stefan Serejko, Kazimierz Podedworny, Adolf Połniak; srebrną odznakę otrzymali: Stanisław Rybski z POD ,,Słoneczny'', Eugeniusz Berg, Wiesław Staniszewski, Jerzy Popławski, Bronisław Kastarenda, Stanisław Załęski, Jan Stryjewski, Tadeusz Kowalik, Kazimierz Pieńkowski i Tadeusz Załuska; brązową odznakę otrzymali: Teresa Nowacka, Jadwiga Łada, Kazimierz Abramczyk, Stanisław Archacki, Andrzej Rostkowski, Mirosław Turek, Janusz Krupa, Henryk Baczewski, Ireneusz Niedzielski, Jan Małkowski, Waldemar Gumkowski, Tadeusz Woźniak, Alicja Gwiazdowska, Franciszek Fajkowski, Andrzej Samluk, Tadeusz Prekiel, Ryszard Prusiński, Romuald Zubrzycki.

Od kilku lat w ogrodzie na Czeczotce rozwija się społeczna praca szkoleniowa, która owocuje coraz piękniejszym wyglądem działek. Ogród ma jednak wiele problemów, do których należą kradzieże na działkach oraz trudny dojazd do ogrodu. Problemy te znajdą się w centrum uwagi władz miejskich, jak zapewnił licznie zebranych działkowców wiceprezydent Stanisław Rybski, także działkowiec, tyle że w POD ,,Słoneczny''. Dzień Działkowca to tradycyjna okazja do podsumowania wyników całorocznej działkowej krzątaniny, wręczenia nagród w konkursach. Prezes POD ,,Czeczotka'' Grzegorz Oracz nie ukrywał zadowolenia, że w tym roku szczególnie liczna była grupa odznaczonych i wyróżnionych ,,czeczotkowców''. - To wynik naszej ofiarnej, całkowicie społecznej pracy, w której na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby działkowców i ogrodu, a nie działaczy. Udało się pozyskać sponsorów, sympatyków i dlatego to nasze święto jest radosne nie tylko z powodu doskonałej pogody - stwierdził Grzegorz Oracz, zapraszając do zabawy przy dźwiękach kapeli Kolesie oraz poczęstunku zafundowanego przez sponsorów. W trakcie działkowego spotkania prezes Kostrzewa wręczył najbardziej zasłużonym działkowcom odznaki ,,Zasłużony Działkowiec'' przyznane przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców (patrz ramka). Największe emocje towarzyszyły jednak wręczaniu nagród w konkursie ,,Wzorowa działka 2004'', bowiem jest to rywalizacja, która najlepiej oddaje znaczenie starannej i pracochłonnej działkowej krzątaniny. Zwyciężyła Jadwiga Łada, uprawiająca działkę nr 579. Następne miejsca zajęli: Andrzej Rostkowski, działka 896, Jan Stryjewski, działka 60, Franciszek i Rozalia Snarscy, działka 978, Kazimierz Pieńkowski, działka 56, Katarzyna Połniak- Damięcka, działka 976, Alicja Gwiazdowska, działka 1218, Kazimierz Abramczyk, działka 896b, Stanisław Szczepanek, działka 512, Stanisław Sudak, działka 669. Wyróżniono także panią Halinę Fabisiak, która pomagała w tworzeniu dożynkowych koszy reprezentujących ,,Czeczotkę'' na centralnych i okręgowych działkowych uroczystościach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki