Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Działkowcy "Czeczotki" nagrodzeni

(ak)
Srebrne i brązowe odznaki "Zasłużony działkowiec" wręczał S. Bogucki
Srebrne i brązowe odznaki "Zasłużony działkowiec" wręczał S. Bogucki J. Kulas
Piękna pogoda sprzyjała prezentacji pięknych plonów w trakcie sobotnich Dni Działkowca, które odbyły się 13 września w Ostrołęce. - W Pracowniczym Ogrodzie Działkowym "Czeczotka" mamy 1306 działek, a więc do współzawodnictwa o tytuł "Wzorowa działka 2003 r." zaprosiliśmy wszystkich, którzy zechcieli poddać się ocenie komisji konkursowej - stwierdził przy powitaniach gości i działkowców "Czeczotki" prezes ogrodu, Kazimierz Podedworny. - W przyszłym roku ocenimy wszystkie działki, tym bardziej że od początku bieżącego roku działamy poprzez siedem kół działkowych, na które podzieliśmy nasz ogród.

W imieniu gości serdeczne gratulacje dla wszystkich działkowców złożył wiceprezes Okręgowego Zarządu Mazowieckiego Polskiego Zwiazku Działkowców, Stanisław Bogucki, który przekazał także na ręce kierownika Biura Zamiejscowego OZM PZD w Ostrołęce, Adolfa Połyniaka, list gratulacyjny od prezesa PZD, Eugeniusz Kondrackiego.
Wraz z gratulacjami prezes S. Bogucki przywiózł działkowe odznaczenia. Srebrną Odznakę ,,Zasłużony Działkowiec" otrzymali: Halinia Fabisiak, Eugeniusz Lipka, Jan Deptuła, Wiesława Janina Cywińska i Wiesław Paszczyk. Brązową odznakę otrzymali: Barbara Kotyłowska, Krzysztof Błaszczyński, Jan Wijkowski, Ryszard Bocianiak, Konstanty Grądzki.
Najbardziej z tych gratulacji byli zadowoleni działkowcy, których wyróżniono we współzawodnictwie na wzorową działkę. Dobra ocena ich całorocznej pracy to najwyższa nagroda, jakiej mogą się spodziewać użytkownicy działek.
W kategorii działek uniwersalnych, a więc spełniających zarówno funkcje rekreacyjne, jak i użytkowe, gdzie uprawia się warzywa, kwiaty, a także prowadzi drzewka i krzewy owocowe, zwyciężył Konstanty Grądzki. Drugie miejsce przyznano: Rozalii i Franciszkowi Snarskim, Katarzynie Połyniak-Damięckiej, Halinie Rzeszot oraz Weronice i Krzysztofowi Błaszczyńskim. Trzecie miejsce zajęli: Tadeusz Załuska oraz Ryszard Bocianiak.
W kategorii działek rekreacyjnych, do której zgłoszono trzy działki, jury postanowiło przyznać wyróżnienia wszystkim działkowcom z tej kategorii. Otrzymali je: Elżbieta Maryniak, Halina Fabisiak i Alicja Gwiazdowska.
- Odznaka "Wzorowy Działkowiec" to tylko takie potwierdzenie, czym w istocie są ogrody działkowe. Dla mnie działka jest wszystkim, miejscem wypoczynku, źródłem zaopatrzenia, okazją do rodzinnych spotkań - powiedział nam po uroczystości K. Grądzki.
- Podobne spotkania działkowców organizujemy tego samego dnia jeszcze w ogrodzie "Bemowo" oraz "Energetyk". To prawdziwe działkowe święto. Ostatnio trochę ta tradycja zanikała z różnych powodów, ale mam nadzieję, że teraz wszystko wróci do normy i znów działkowcy będą się cieszyć z wyników swojej pracy na działkowych dożynkach - komentował sobotnie wydarzenia A. Połyniak z Biura Zamiejscowego OZM PZD w Ostrołęce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki