MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Działacze mówią "nie" senatorowi Majkowskiemu. Ostry konflikt w ostrołęckim PiS

possowski
Krzysztof Majkowski
Krzysztof Majkowski
Senator Krzysztof Majkowski nie wystartuje z listy PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych. Działacze nie chcą go ani na liście do Sejmu ani do Senatu.

Rada polityczna PiS, czyli najwyższe władze partii zdecydowały: kandydatem partii w wyborach do Senatu będzie ostrołęcki przedsiębiorca i szef Prawa i Sprawiedliwości w Ostrołęce, Robert Mamątow.

Przypomnijmy, że to właśnie on a nie obecny senator, Krzysztof Majkowski, miał poparcie zarządu okręgu PiS. 20 członków zarządu okręgu pozytywnie zaopiniowało kandydaturę Mamątowa, dziewięciu - Majkowskiego. Majkowski nie zamierzał jednak zrezygnować z walki o kandydowanie do Senatu. Ostateczną decyzję musiał podjąć komitet polityczny partii. I podjął - zaaprobował kandydaturę Mamątowa.

W takiej sytuacji Majkowski - na ostatnim posiedzeniu zarządu okręgowego PiS zgłosił swoją kandydaturę na listę PiS do Sejmu. Działacze po raz kolejny powiedzieli mu "nie". Po raz kolejny podczas głosowania głosy były podzielone - przeciw wystawieniu Majkowskiego na liście do Sejmu było 7 działaczy, "za" - 5 osób, 5 kolejnych wstrzymało się od głosu.

Takie rozstrzygnięcia mają związek z otwartym już konfliktem senatora Majkowskiego z szefem okręgowych struktur PiS, ostrołęckim parlamentarzystą, Arkadiuszem Czartoryskim.

Dużo więcej o konflikcie obu panów, i poważnych zarzutach stawianych przez Majkowskiego Czartoryskiemu w najbliższym papierowym wydaniu TO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki