Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dymy teatralne w OCK

TO
Oryginalna japońska lalka kosztuje podobno tyle co dobrej klasy mercedes
Oryginalna japońska lalka kosztuje podobno tyle co dobrej klasy mercedes TO
Podczas spektaklu Teatru Lalek "Arlekin" w Ostrołęckim Centrum Kultury na monitorach chroniącej OCK agencji Grom pojawił się komunikat: pożar. Tylko przypadkowa obecność wicedyrektor OCK Magdaleny Kowalewskiej w kasie kina uchroniła widzów przed kąpielą.

W niedzielę przed 14.00 w OCK rozpoczął się spektakl "Wyspa demonów" . Spektakl w konwencji japońskiego teatru bunraku przyszło obejrzeć około 300 widzów. Kiedy na scenie podziwiano japońskie lalki (oryginalna japońska lalka kosztuje podobno tyle co dobrej klasy mercedes) i wzruszano się losem zdradzonej Musume, czujniki systemu alarmowego odczytały teatralne dymy puszczane na scenie jako sygnał pożaru.

Pracownicy Gromu, którzy na monitorach odebrali komunikat o pożarze, zatelefonowali do OCK. Okazało się, że wicedyrektor Kowalewska nie była uprzedzona przez reżysera i jednocześnie dyrektora teatru Waldemara Wolańskiego, że w czasie spektaklu będą użyte dymy.
- To były dymy teatralne i czujki nie powinny ich wychwycić - tłumaczył
Wolański. - Widocznie macie inaczej ustawione czujki.
Gdyby alarm nie został w porę wyłączony, na widzów z sufitu spadłby
strumienie wody. A widzowie mogliby mieć wątpliwości czy to pożar, czy część spektaklu, zwłaszcza że reżyser na wstępie zastrzegał, że może dojść do nieprzewidzianych zdarzeń podczas spektaklu.

Teatr Lalek "Arlekin" z Łodzi gościł w Ostrołęce na zaproszenie Muzum Kultury Kurpiowskiej. Spektakl był bardzo interesujący, równie ciekawa była prelekcja dyrektora Wolańskiego o teatrze japońskim i historii spektaklu "Wyspa demonów", który jest w Polsce jednym z ostatnich "półkowników", spektakl bowiem powstał 26 lat temu i nie został wówczas dopuszczony na scenę przez cenzurę. Na zdjęciu: Po spektaklu aktorzy podpisywali programy teatralne a dzieci fotografowały się z lalkami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki