Dwugodzinna batalia w Nysie. Punkt dla Energi Pekpolu

A. Dobkowski
Nasi siatkarze byli bliscy odniesienia zwycięstwa nad mistrzem I ligi.
Nasi siatkarze byli bliscy odniesienia zwycięstwa nad mistrzem I ligi. A. Dobkowski
Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka przywieźli punkt z wyjazdowego starcia z mistrzem I ligi Stalą AZS Nysa. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca przy stanie 2:0, potrafili doprowadzić do wyrównania, ale tie-break należał do podopiecznych trenera Jarosława Stancelewskiego.

Gospodarze sobotniego meczu od pierwszych minut pokazywali, że są bardzo dobrze przygotowani do starcia z biało-czerwoni. W pierwszym secie siatkarze Stali dysponowali niezwykle silną i skuteczną zagrywką oraz atakami ze skrzydeł, które dały im pewne zwycięstwo 25:20. Ostatni punkt dla gospodarzy zdobył były siatkarz Pekpolu Paweł Pietkiewicz.

Podopieczni trenera Jarosława Stancelewskiego w drugim secie również byli zespołem skuteczniejszym w ataku, dobrze grającym w obronie i zatrzymywali Grzegorza Białka, Jana Króla i Macieja Krzywieckiego skutecznym blokiem. Trener Andrzej Dudziec zdecydował się wówczas na zmiany. Na placu gry pojawili Cezary Stanisławajtys w miejsce Jana Króla, Artur Jacyszyn za Grzegorza Białka oraz Jakub Nowosielski, który na zagrywkę wchodził za Grzegorza Pietkiewicza. To jednak goście wygrali partię 25:21.

W kolejnych odsłonach meczu nasi siatkarze grali jednak zdecydowanie lepiej, a to gospodarze zaczęli popełniać błędy i mieli problem z przebiciem się przez nasz blok. W efekcie nasi siatkarze wygrali trzecią partię do 20 i czwartą do 16, doprowadzając do tie-breaka. W nim trwała zacięta walka o każdą piłkę do stanu 10:10. Wówczas zagrywka Macieja Krzywieckiego powędrowała w aut, Grzegorz Białek nie skończył dwóch ataków pod rząd, a kluczowe punkty wywalczyli gospodarze i wygrali 15:12 i w całym meczu 3:2.

Stal AZS PWSZ Nysa - Energa Pekpol Ostrołęka 3:2 (25:20, 25:21, 20:25, 16:25, 15:12)