Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dworzec już nie straszny

(epe)
Kolejową farbą budynek dworca maluje miejska ekipa
Kolejową farbą budynek dworca maluje miejska ekipa A. Wołosz
Dworzec PKP w Ostrołęce niedługo przestanie straszyć ludzi. Nie remontowany od co najmniej trzydziestu lat dworcowy budynek jest obecnie malowany od zewnątrz. Farbę kupiła kolej, ale nie miała pieniędzy na zatrudnienie ekipy do malowania. Pracą tą zajęło się więc miasto wyznaczając do malowania budynku pracowników Zakładu Oświaty i Aktywnego Zwalczania Bezrobocia.

- Cieszymy się, że udało nam się porozumieć i pomóc kolei - mówi rzecznik Urzędu Miejskiego Krzysztof Szeląg. - Bo to przecież był wielki wstyd, że miasto wita przyjezdnych takim odrapańcem.
W dworcowym budynku znajduje się pomieszczenie dla policjantów dyżurujących na osiedlu Stacja. Policja wraz z prezydentem uroczyście otworzyli punkt dyżurów dzielnicowych, ale zaraz potem został on zamknięty. policjanci nie chcieli w nim dyżurować, bo nie ma tam nawet telefonu.
Prawdopodobnie jednak znajdą się pieniądze na kupno aparatu telefonicznego dla policjantów dyżurujących na Stacji w Ostrołęce i opłacenie rachunków. Miejska komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych przeznaczy ok. 100 zł miesięcznie na opłacenie telefonu w punkcie na Stacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki