Dworecka z brązem, Suchecka tuż za podium

Redakcja
Trenerka Marianna Pędzich jest dumna z postawy swoich zawodniczek - Weroniki Dworeckiej i Aleksandry Gruz. A. Dobkowski
Z brązowym medalem powrócili z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce reprezentanci OKLA Ostrołęka. Najlepiej w zawodach spisała się Weronika Dworecka, która w biegu na 800 metrów zajęła trzecie miejsce z czasem 2:11.95.

- Brązowy medal Weroniki jest ogromnym sukcesem, biorąc pod uwagę fakt, jak silnie obsadzoną konkurencją był w tym roku dystans 800 metrów - podkreśla trenerka Marianna Pędzich.

Pecha w eliminacjach 800 m miała z kolei Aleksandra Gruz, która została przewrócona przez rywalki i zdołała zakwalifikować się jedynie do finału B. W nim osiągnęła bardzo wartościowy rezultat 2:15.97, który jest nie tylko nowym rekordem życiowym, ale dał zawodniczce również drugą klasę sportową i był szóstym wynikiem całej imprezy.

W zawodach klub OKLA reprezentowała również sztafeta 4x400 metrów w składzie: Weronika Dworecka, Klaudia Borkowska, Kinga Abramczyk i Aleksandra Gruz, która zajęła siódme miejsce z wynikiem 4:03.52. W biegu na 400 m Klaudia Borkowska przybiegła z czasem 61.00 s, Kamil Łyszkowski na 1500 m uzyskał 4:26.78. W konkurencji pchnięcia kulą Albin Zapadka uzyskał 13.81 m, a Wiktoria Pławska - 11.12 m.

Blisko medalu w zawodach była reprezentantka UKS Siódemka Ostrołęka Kornelia Suchecka, która w trójskoku z wynikiem 11.77 m zajęła czwarte miejsce. W skoku w dal była jedenasta z wynikiem 5.15 m. Kontuzja uniemożliwiła skakanie na odpowiednim poziomie Aleksandrze Grzyb, która ukończyła zawody na czternastym miejscu w trójskoku - 11.04 m i dwunastym w skoku w dal - 4.69 m. Dobry wynik na 1500 m zanotował Daniel Gadomski - 4:11.66, a Karol Kudrzycki - 4:18.58. Zawodnicy zostali sklasyfikowani na odpowiednio siódmej i osiemnastej pozycji.

Zarówno OKLA, jak i UKS Siódemka zdobyły po dwadzieścia punktów do klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży.