Dwie sparingowe porażki Bugu

Mateusz Pogorzelski
Piłkarze Bugu nie mogli powstrzymać zarówno ostrołęckiej Narwi, jak i stołecznej Polonii. Fot. A. Dobkowski
W minionym tygodniu Bug Wyszków doznał dwóch porażek w meczach sparingowych. Najpierw w środę podopieczni trenera Krzywickiego przegrali z Narwią Ostrołęka 0:1, a w sobotę ulegli występującej w Młodej Ekstraklasie Polonii Warszawa 0:3.

W sobotę piłkarze Bugu udali się do Warszawy na mecz z występującą w Młodej Ekstraklasie Polonią. W barwach naszej drużyny zagrało trzech piłkarzy w przeszłości związanych ze stołeczną ekipą - Biernacki, Wróbel oraz testowany bramkarz - Michał Bogut. Ten ostatni jeszcze w rundzie jesiennej był bramkarzem właśnie Młodej Polonii.

Piłkarze z Warszawy od początku zdecydowanie dominowali na boisku. Już w 6. minucie dobrą interwencją popisał się testowany Bogut, który sparował groźny strzał jednego z napastników na rzut rożny. Trzy minuty później było już 1:0 dla gospodarzy. Papierz stracił piłkę w środku pola, a mocnym strzałem w długi róg prowadzenie swojej drużynie dał Michalski. Kolejną bramkę "Czarne Koszule" strzeliły drugą bramkę. Tym razem testowanego golkipera pokonał Teodorczyk. Wyszkowianie w pierwszej połowie poważnie zagrozili bramce gospodarzy trzykrotnie, a najlepszą okazję zmarnował Łukasz Szala, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył w boczną siatkę.

W drugiej połowie również przeważali poloniści, jednak piłkarze Bugu mieli znakomite okazje. Dwukrotnie obronną ręką wychodził z nich jednak broniący bramki "Czarnych Koszul" Grzegorz Szamotulski - były reprezentant Polski. W 63. minucie niezdecydowanie bramkarza Bugu wykorzystali warszawianie. Po dośrodkowaniu z lewej strony, piłkę z najbliższej odległości wpakował do bramki Kłuska Martuś. Poloniści przeważali, jednak nie potrafili strzelić bramki myląc się w znakomitych sytuacjach. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie. Co prawda piłkarze z Wyszkowa strzelili jeszcze bramkę w ostatnich minutach, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Polonia Warszawa ME - Bug Wyszków 3:0 (2:0)