Dwie czerwone kartki, bolesny uraz Choroszewskiego i remis Trójki (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Trójki przed meczem z MUKS Legionowo na obiektach Warszawianki. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze ręczni ostrołęckiej Trójki zremisowali w wyjazdowym spotkaniu rozegranym na obiektach Warszawianki z beniaminkiem II ligi MUKS Piaski Legionowo 25:25.

Piaski Legionowo - Trójka Ostrołęka

Zespół gospodarzy dobry wynik może przede wszystkim zawdzięczać swojemu bramkarzowi Maciejowi Skawińskiemu, który świetnie spisywał się między słupkami broniąc blisko dwadzieścia strzałów naszego zespołu. Piłkarze Trójki z kolei zdecydowanie nie mieli swojego dnia i było to widać o samego początku meczu.

W pierwszych dziesięciu minutach spotkania nasz zespół zdobył pięć bramek, ale jednocześnie zmarnował kilka dogodnych sytuacji. Nasi szczypiorniści aż siedem razy trafiali w słupek, bądź poprzeczkę. Całe szczęście w tym okresie meczu dobrze spisywał się również w naszej bramce Radosław Rogiński.

Do przerwy Trójka prowadziła 12:10, a bramki zdobywało trzech zawodników Artur Choroszewski, Marcin Ziemczyk i Mateusz Wuszter. Po przerwie niestety to piłkarze ręczni z Legionowa rozgrywali zdecydowanie lepsze zawody i doszli Trójkę przy stanie 13:13, a następnie wyszli na prowadzenie.

Przy stanie 17:16 dla gospodarzy dwóch zawodników MUKS Piaski opuściło plac gry i wiele wskazywało na to, że to kluczowy moment meczu. Trójka odrobiła straty wyszła na prowadzenie i kiedy prowadziła na pięć minut przed końcem meczu 24:21 nieliczni kibice Trójki zebrani na trybunach liczyli na pewne zwycięstwo naszego zespołu.

Chwilę później jednak kontuzji doznał Artur Choroszewski i musiał opuścić plac gry. Po tym zdarzeniu inicjatywę przejęli goście i przewaga Trójki z minuty na minutę topniała. Na trzydzieści sekund przed końcem nasz zespół prowadził różnicą jednej bramki. Niestety goście przeprowadzili skuteczną akcję oddając celny rzut w ostatniej sekundzie meczu. W ostatnich sekundach czerwone kartki obejrzeli jeszcze Marcin Ziemczyk i Krzysztof Zieliński, a nasz zespół musi zadowolić się jednym punktem.

MUKS Piaski Legionowo - UMKS Trójka Ostrołęka 25:25 (10:12)
Trójka: Rogiński, Pyskło - Marozas 1, Choroszewski 7, Ziemczyk 4, Gawkowski 0, Żebrowski 1, Ziemczyk 2, Ścibek 3, Kamionowski 1, Wuszter 6, Kolanowski 0