Dwa złote medale

(CB)
Brązowe medalistki w lidze lekkoatletycznej z Agnieszką Zalewską.
Brązowe medalistki w lidze lekkoatletycznej z Agnieszką Zalewską. Archiwum
Sześć medali przywieźli z finałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej lekkoatleci z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce. Wśród medalowego dorobku ostrołęckich lekkoatletów znalazły się dwa złote krążki. Pierwszy z nich wywalczyła Katarzyna Jaworowska trenująca pod okiem Marii Surgał i Marka Kwiatkowskiego. Utalentowana zawodniczka rzuciła dyskiem na odległość 39,99 m deklasując rywalki i jednocześnie uzyskując jeden z najlepszych wyników wśród juniorek młodszych w kraju.

Drugi ze złotych medali wywalczyła, trenująca na co dzień z Włodzimierzem Janczewskim, Mariola Bocianiak, która w dwuboju nowoczesnym pokonała m.in. starsze o dwa lata rywalki z Gimnazjum nr 35 w Warszawie. Kolejny medal (srebrny) w dwuboju zdobyła drużyna w składzie: Mariola Bocianiak, Barbara Napiórkowska, Bartosz Małż i Łukasz Waszkiewicz. Medal brązowy w biegu na 100 m dorzuciła Aneta Chajęcka, która na mecie zameldowała się z czasem 13,54 s. Pozostałe dwa trzecie miejsca wywalczyły drużyny dziewcząt trenowane przez Marię Surgał (lekkoatletyka indywidualna klas III) oraz Agnieszkę Zalewską i Leszka Grzyba (liga lekkoatletyczna klas I i II).