Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwa wieki pana Franciszka

paf
Pan Franciszek Prusaczyk 7 sierpnia tego roku skończył 100 lat
Pan Franciszek Prusaczyk 7 sierpnia tego roku skończył 100 lat P. Pliszka
Pan Franciszek Prusaczyk z Guzowatki skończył na początku sierpnia sto lat. Jest najstarszym mieszkańcem gminy Baranowo.

Nie stosuje specjalnej diety, nie unika też używek. Pali do czterdziestu papierosów dziennie, a jak jest okazja, to i wódeczki się napije. Telewizji prawie nie ogląda, bo w radiu ciekawiej i więcej mówią. Dużo w życiu przeszedł i nie migał się od pracy. Tym sposobem dożył stu lat. A przed nim z pewnością kilka, a nawet kilkanaście wiosen - bo trzyma się świetnie. Franciszek Prusaczyk z Guzowatki w gminie Baranowo - bo o nim mowa - urodził się 7 sierpnia 1904 roku. Przez ten czas dochował się czworga dzieci, siedmiorga wnucząt i czternaściorga prawnucząt.
- Mam za sobą też trzy wojny - opowiada pan Franciszek. - Dwie światowe i polsko-rosyjską w 1920 r. Tylko szkoły nigdy nie zrobiłem. Jakoś nie było kiedy. Pracę trzeba było szybko zacząć. Poza tym jak byłem młody, to nie było gdzie się uczyć. Jedna szkoła była niedaleko Guzowatki, w Baranowie. Ale jaka? Po rusku uczyli, job twoju mać.
Swój piękny jubileusz obchodził uroczyście 11 sierpnia. Obecni na nim byli najbliżsi z rodziny pana Franciszka, a także Henryk Toryfter, wójt gminy Baranowo, i Tadeusz Wiśniewski, zastępca dyrektora oddziału regionalnego Kasy Rolnego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrołęce. W prezencie od gminy pan Franciszek otrzymał rattanowy fotel bujany, by mógł w nim wygodne wypoczywać. Dyrektor Wiśniewski poinformował zaś jubilata, że KRUS w ramach prezentu urodzinowego podwyższy mu emeryturę o ponad 1000 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki