Dwa srebra dla OKLA, brąz dla Siódemki

Medaliści z OKLA z trenerem Bartoszem Witkowskim
Medaliści z OKLA z trenerem Bartoszem Witkowskim Arkadiusz Dobkowski
Bardzo udanie zaprezentowali się lekkoatleci ostrołęckich klubów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych w Kurzętniku.

Z dwoma srebrnymi medalami z imprezy powrócili reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. W zawodach świetnie spisali się podopieczni trenera Bartosza Witkowskiego – Katarzyna Butler przegrała nieznacznie rywalizację na 2500 metrów i powróciła ze srebrem, a Fabian Czajkowski również na drugiej pozycji uplasował się na 2000 m. Szósty na mecie zameldował się z kolei Marcin Dobkowski na 3000 m, trzynasty był Piotr Podbielski na 3000 m, a 22 miejsce na 2000 m zajął Błażej Wojsz. Wymienieni zawodnicy to reprezentanci OKLA trenujący pod okiem Krzysztofa Tyszki w Czerwinie. W imprezie poza konkursem wystartował także Dariusz Głażewski, który w roczniku 1999 i młodsi na dystansie 2000 m uplasował się na trzeciej pozycji.

– Trasa zawodów i pogoda nie pomagały w rywalizacji naszych zawodnikom, a mimo to uzyskali świetne wyniki i start oceniłbym jako bardzo udany – podkreśla szkoleniowiec medalistów OKLA Bartosz Witkowski. – Wywalczyliśmy sześć cennych punktów do ogólnopolskiej klasyfikacji współzawodnictwa sportowego i w zawodach zajęliśmy bardzo wysokie trzecie miejsce drużynowo. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, gdzie również liczymy na dobre wyniki.

W zawodach udanie zaprezentowali się również reprezentanci drugiego ostrołęckiego klubu - UKS Siódemka. Brązowy medal wywalczył Jakub Cichocki w biegu na 3000 m, jedenasta w biegu na 2500 m była Zuzanna Suchecka, czternasta miejsce na 2000 m zajął Mateusz Rostkowski, a piętnasty na dystansie 3000 m był Jakub Bączek. Na konto UKS Siódemka trafiło również pięć punktów do ogólnopolskiej klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.