Drużynowy sukces Gromu

Zawodnicy przasnyskiego LKS Grom postarali się o bardzo dobry wynik.
Zawodnicy przasnyskiego LKS Grom postarali się o bardzo dobry wynik. Fot. Archiwum klubu
Kolejny bardzo udany start mają za sobą zawodnicy LKS Grom Przasnysz, którzy tym razem wzięli udział w XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Brwinowa w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar gminy w kategoriach kobiet i mężczyzn.

W rywalizacji wzięli udział zarówno seniorzy, juniorzy jak i weterani z Warszawy, Bydgoszczy, Kartuz, Bartoszyc, Olsztyna, Płocka, Suwałk, Ostrowca Świętokrzyskiego, Elbląga, Krakowa, Nakła, Łodzi, Białegostoku, Kielc, Szczytna i Nowego Dworu Mazowieckiego. W zawodach w Brwinowie, z LKS Grom Przasnysz, wystartowało dziesięciu zawodników, wśród juniorów, seniorów i weteranów.

Na dziesięciu zawodników aż ośmiu zajęło medalowe miejsca.
W kategorii wagowej do 67,5 kg złoty medal zdobył wśród seniorów Kamil Kulas. W tej samej kategorii trzecie miejsce zajął Piotr Obrębki. Poza podium w kategoria wagowej do 75 kg znalazł się Tomasz Wach. Złoto w kat. 82,5 kg Sebastian Dudek wywalczył srebrny medal wyciskając 172,5kg, przegrywając z Arturem Orzołem tylko wagą ciała, ostatecznie zajął drugie miejsce wśród seniorów. W kat. do 100 kg Piotr Długoszowski wywalczył złoty medal z wynikiem 200 kg wśród seniorów. Dobrze spisali się także juniorzy z przasnyskiego klubu. Damian Dobrzyński zajął drugie miejsce z wynikiem 150 kg. W tej samej kategorii open Łukasz Banasiak zajął trzecie miejsce, przegrywając ciężarem ciała z Damianem. Wśród weteranów pierwszej grupy Marek Olszewik zdobył brązowy medal.

- Zawody uważam za bardzo udane, jednak wynik mógł być jeszcze lepszy, bo na zawody nie wzięliśmy wszystkich naszych najlepszych zawodników - podkreśla trener Cezary Pykała. Mimo to zdobyliśmy trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale, co dało nam zwycięstwo drużynowe w całej imprezie - dodał szkoleniowiec LKS Grom Przasnysz.