MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Drugi policjant na Mazowszu

(as)
Młodszy aspirant Robert Seferyn, policjant z referatu ruchu drogowego w Przasnyszu nie marzył w dzieciństwie o pracy w policji. Mimo to, jest jednym z najlepszych policjantów w Polsce. Swoją klasę potwierdził podczas eliminacji wojewódzkich 16. ogólnopolskiego konkursu o tytuł "Policjanta ruchu drogowego roku 2003". Zajął drugie miejsce.

Zawody w Radomiu zostały rozegrane w połowie maja. Przez dwa dni policjanci pisali testy z wiedzy prawniczej i przepisów wewnętrznych. Musieli też wykazać się umiejętnością kierowania ruchem na skrzyżowaniu w Radomiu, jazdą motocyklem i samochodem, a także przeegzaminowani zostali z udzielanie pierwszej pomocy. Ta umiejętność może uratować czyjeś życie, choć nie zawsze.
- Kiedyś z kolegą reanimowałem ofiarę wypadku. Niestety, bezskutecznie. Okazało się, jak później stwierdził lekarz, że poszkodowany miał płuca przebite żebrami i żadnych szans na ratunek - opowiada aspirant Seferyn.
Robert Seferyn w konkursie wystartował już po raz trzeci. Dwa lata temu zajął piąte miejsce, w tym roku przywiózł trzy puchary. Za zajęcie drugiego miejsca o tytuł "Policjanta ruchu drogowego roku 2003" otrzymał aż dwa trofea. Jeden puchar został ufundowany przez szefów Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, drugi przez związki zawodowe policjantów.
Trzeci błyszczący puchar Seferyn dostał od radomskiego Automobilklubu. Tak wyróżnili najlepszy czas uzyskany przez przasnyszanina w sprawnościowym przejeździe samochodem. Dodajmy, że Seferyn nie tylko świetnie radził sobie za kierownicą samochodu, ale także i motocykla.
- Nawet nie przypuszczałam, że zajmę tak wysokie miejsce - twierdzi młodszy aspirant. - Pojechałem tam w zasadzie z marszu, bez żadnych specjalnych przygotowań, z wiedzą, która jest mi potrzebna na co dzień.
Pierwsze miejsce w konkursie zajął Bogdan Dobrzeniecki z Płocka i on będzie reprezentował Mazowsze na konkursie krajowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki