Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Droga przez mękę

(ar)
Ulica Broniewskiego to dziura na dziurze
Ulica Broniewskiego to dziura na dziurze Fot. A. Rusinek
Wyjazd z Ostrowi ul. Broniewskiego w kierunku Kuskowizny czy Kacpur to istna droga przez mękę.

Ulica Broniewskiego to dziura na dziurze
(fot. Fot. A. Rusinek)

Od ul. Podstoczysko zaczyna się ponad kilometr dziurawego piaszczystego traktu. Kierowcy samochodów z prędkością dwudziestu kilometrów na godzinę lawirują między dziurami. Po każdym deszczu nie da się tędy także przejść. O drogowym problemie zawiadomili redakcję mieszkańcy Kuskowizny i ul. Broniewskiego.
- W Ostrowi jest wiele marnych ulic, ale ta, to po prostu koszmar. Od lat nie można się doprosić jej budowy czy choćby solidnej naprawy - mówi Roman Głębocki, właściciel firmy transportowej. - Płacę ponad 3 tys. złotych rocznie podatku od samochodu ciężarowego. Mam kilka samochodów. Gdyby mnie ktoś zwolnił z podatku od środków transportu, sam bym pewnie tą drogę już dawno wyremontował.
Sołtys Kuskowizny Jan Brzostek od lat wypisuje prośby do Urzędu Miasta i do Urzędu Gminy Ostrów Mazowiecka - bo ulica Broniewskiego łączy miasto z gminą - o naprawę dziurawej nawierzchni. Za każdym razem otrzymuje odpowiedzi, że budowa ul. Broniewskiego nie jest w najbliższym czasie przewidziana do budowy ze względu na pilniejsze inwestycje drogowe.
W 2000 roku odbyło się spotkanie ówczesnego burmistrza miasta Andrzeja Andersza z wójtem Waldemarem Brzostkiem. Ustalono, że należy opracować kosztorys budowy ul. Broniewskiego, określić ile zapłaci za budowę miasto, a ile gmina, a w 2001 r. - w miarę możliwości finansowych - przystąpić do budowy drogi. Możliwści jednak widać znów zabrakło, bo ul. Broniewskiego dotychczas nie znalazła się w planach inwestycji drogowych.
W ostatniej odpowiedzi na pismo sołtysa Brzostka burmistrz Mieczysław Szymalski, w grudniu ubiegłego roku, odpowiedział, że ul. Broniewskiego nie została przewidziana do modernizacji w roku 2003, być może wejdzie do planów inwestycyjnych w latach następnych.
- Chciałbym wreszcie wiedzieć, jakie to mają być "lata następne", bo nigdy nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi, tylko jakieś mgliste deklaracje. A nasze dzieci nie mają jak dojechać do szkół w Ostrowi, bo żaden autobus nie chce po takiej drodze jeździć. Ta ulica była żwirowana kilkanaście lat temu. Potem prowadzono tam kanalizację i nigdy nie doprowadzono jej później do stanu używalności - mówi sołtys.
Wiceburmistrz Jerzy Pawluczuk poinformował nas, że w związku z budową obwodnicy dopiero projektowany jest plan inwestycji drogowych na najbliższe lata.
- Myślę, że ul. Broniewskiego ma szanse znaleźć się w planach inwestycyjnych na przyszły rok, pod warunkiem, że gmina Ostrów Mazowiecka zechce dolożyć do kosztów jej budowy - mówi wiceburmistrz Pawluczuk.
Wójt Waldemar Brzostek zapewnił, że gmina w miarę możliwości wesprze tę inwestycję, jeżeli znajdzie się ona wreszcie w planach budowy miejskich dróg.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki