MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dramatyczna sesja Rady Miejskiej (na glowna)

(jp)
Załuska do Dymerskiego przez komórkę: "Rafał przez ciebie nie odbywa się sesja"
Załuska do Dymerskiego przez komórkę: "Rafał przez ciebie nie odbywa się sesja" J. Pawłowski
Pierwszy raz w dziejach samorządności w Ostrołęce nie było kworum na sesji Rady Miejskiej. Nadzwyczajna sesja, zwołana w czasie wakacji radnych, miała dotyczyć zmian w budźecie oraz wieloletnim planie inwestycyjnym miasta a także ciągnącej się od grudnia tzw. sprawie Wołczuka czyli prawnemu wyjaśnieniu zwolnienia z pracy dyrektora pogotowia ratunkowego radnego Lecha Wołczuka. Masowa nieobecność radnych wywołała nerwowe reakcje.

Prezydent rządzi przewodniczącym

Prezydent Ryszard Załuska zarzucił nieobecnym radnym, źe działają na szkodę miasta. Jako inicjator zwołania nadzwyczajnej sesji Załuska bezwzględnie dąźył do tego, aby się odbyła. Telefonowal m.in. do radnego Rafała Dymerskiego i apelował aby przyszedł do ratusza. Dymerski odmówił, bo akurat tego dnia podpisywał w Warszawie ważną umowę dla spółdzielni Centrum, którą kieruje. Wtedy prezydent, zaźądał od dyrektora MOSiR Witolda Nolla, by ten drogą słuźbową ściągnął na sesję pracownika MOSiR Janusza Kotowskiego, który jest przewodniczącym rady. Wzbudziło to konsternację nawet wśród radnych popierających prezydenta. Janusz Kotowski ma chorego syna, który jest po operacji. Gdy przyjechał na sesję, wezwany przez przełożonego, apelował do radnych, by zwolnili go do domu najszybciej jak to będzie możliwe.

Znowu winni dziennikarze

Radny Lech Wołczuk odpowiedzialnością za nieudaną sesję obarczył... "Tygodnik Ostrołęcki". W bieźącym numerze zapowiadamy bowiem nadzwyczajną sesję w informacji pt. "Sesja dla Wołczuka". Radny uznał, że to dezinformacja ponieważ w programie sesji było więcej punktów niź tylko jego sprawa. Przypomnijmy, radni dowiadują, a przynajmniej powinni dowiadywać się o sesji z Kancelarii Rady Miejskiej, a nie z gazet.
Biorąc pod uwagę trudną sytuację rodzinną Janusza Kotowskiego, radni rozpatrzyli dziś tylko jeden punkt. Właśnie sprawę Wołczuka.

Czytaj TO

Więcej o dramatycznych wydarzeniach w Radziem Miejskiej napiszemy we wtorek 10 sierpnia na łamach Tygodnika Ostrołęckiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki