MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dożynki Prezydenckie w Spale 2019. Na uroczystościach gościł prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą [ZDJĘCIA]

Andrzej Wdowski
Prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą Kornhauser-Dudą gościł na Dożynkach Prezydenckich w Spale. Prezydent objął patronatem dożynki już po raz piąty.

Oficjalne obchody święta plonów rozpoczęły się w niedzielę, 15 września, w samo południe od mszy świętej w intencji rolników w kaplicy polowej Armii Krajowej, w której udział wzięła para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhanuser-Duda. Uczestniczyli w niej również m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, liczni parlamentarzyści, a także władze samorządowe województwa łódzkiego i powiatu tomaszowskiego.

Tuż przed mszą para prezydencka spotkała się z grupami wieńcowymi, by wręczyć im dyplomy uznania. W zamian otrzymała liczne upominki. Miedzy innymi Pani Prezydentowa od przedstawicieli województwa łódzkiego otrzymała piękną, łowicką chustę. Prezentację wieńców z poszczególnych województw zakończyły wspólne zdjęcia.

Po mszy prezydent Andrzej Duda z małżonką wraz z barwnym i kolorowym korowodem dożynkowym przeszli na stadion Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy. Poprowadził go Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze“.

Prezydentowi i jego małżonce towarzyszyli starostowie dożynek - Adriana Harhaj z województwa warmińsko-mazurskiego i Zbigniew Kaszuba z województwa pomorskiego.

Prezydent dziękował rolnikom za „trud ich ciężkiej pracy i służbę dla polskiego społeczeństwa“. - To był trudny rok dla polskiego rolnictwa - powiedział m.in. prezydent Andrzej Duda w swoim wystąpieniu. - Spowodowały to klęski jakie na rolników spadły w tym roku. Najpierw powódź w niektórych regionach kraju, a ostatnio ogromna susza. Ale państwo polskie rolników nie zostawi bez pomocy i wsparcia, bo jak podkreślał prezydent "zawsze byliście gotowi poświęcać się dla Ojczyzny, a to świadczy o waszej wielkości jako ważnej części naszego społeczeństwa".

Para prezydencka na dożynkach w Spale:

W sobotę podczas pierwszego dnia Dożynek Prezydenckich 2019 odbył się m.in. konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę prezydenta RP. Pierwsze miejsce zajął wieniec województwa świętokrzyskiego, przygotowany przez gospodynie z sołectwa Krzcin, w powiecie sandomierskim. Zwycięski wieniec został wręczony prezydentowi w niedzielę podczas Ceremoniału Dożynkowego. Drugie miejsce w konkursie zajął wieniec z województwa lubelskiego, a trzecie z Wielkopolski.

Z okazji Dożynek Prezydenckich 2019 w Spale na stadionie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich stanęło Miasteczko Regionów, w którym prezentowały się wszystkie województwa oraz partnerzy dożynek. Również w centrum Spały stanęły stoiska twórców ludowych, producentów żywności, sponsorów oraz kół gospodyń wiejskich.

Święto plonów zwieńczyła Gala Muzyki Disco - na scenie w centrum Spały odbywały się koncerty zespołów: Baciary, Skaner, Bayera i Mr. Sebii.

MIASTECZKO REGIONÓW PODCZAS DOŻYNEK PREZYDENCKICH W SPALE 2019 [ZDJĘCIA]

DOŻYNKI PREZYDENCKIE W SPALE 2019: KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY WIENIEC [ZDJĘCIA, FILM]

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Konkurs wieńcowy podczas Dożynek Prezydenckich 2019 w Spale:

ZOBACZ TAKŻE:DOŻYNKI PREZYDENCKIE W SPALE 2019: ROSTRZYGNIĘCIE KONKURSU WIEŃCOWEGO [ZDJĘCIA, FILM]

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki