Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Donos na panią wójt

(as)
Jedna z mieszkanek Karwacza, wsi w gminie Przasnysz, 20 stycznia tego roku zwróciła się do ministra finansów z prośbą o interwencję w sprawie poboru podatku.

W uzasadnieniu skargi napisała, że właściciele hektarowej działki położonej w Lesznie kupili ją "w sposób nieprawidłowy" oraz nie płacą za tę działkę od wielu lat podatków, narażając skarb państwa na uszczerbek. Natomiast wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska, w przekonaniu mieszkanki Karwacza uważa, że sprawa jest błaha.
Ministerstwo Finansów pismo mieszkanki Karwcza uznało za skargę na działanie wójta i przekazało je do rozpatrzenia Radzie Gminy Przasnysz. 10 lutego sprawę badała komisja rewizyjna Rady Gminy Przasnysz. Radni ustalili, że właściciele działki opłacają należny podatek rolny.
Natomiast osoba, która napisała skargę, nie będąc właścicielką działki nie miała prawa dowiedzieć się, czy podatek jest, czy nie jest opłacany. "Informacje podatkowe przekazywane organom podatkowym przez wszystkie podmioty składające te informacje objęte są tajemnicą skarbową. Stąd brak było podstaw do udostępnienia skarżącej danych dotyczących płacenia bądź niepłacenia podatku rolnego z działki gruntu, której nie jest właścicielką. Z tych względów skargę mieszkanki Karwacza na działanie wójta gminy w zakresie odmowy udostępnienia danych objętych tajemnicą skarbową uznać należało za bezzasadną" - dowiedzieli się gminni radni na ostatniej sesji Rady Gminy, która odbyła się 2 marca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki