MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dom dziecka w przyszłym roku?

mb
Przyjęta ostatnio przez Radę Powiatu samorządowa strategia rozwiązywania problemów społecznych pow. ostrowskiego na lata 2005-08 zakłada utworzenie w przyszłym roku domu dziecka.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie taki dom powstanie. Prawdopodobnie nie będzie budowany od nowa, raczej zaadaptuje się na ten cel jakiś nieużywany obiekt. Powstanie domu jest - zdaniem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - konieczne, ponieważ dzieci z pow. ostrowskiego, których sytuacja rodzinna wymaga umieszczenia ich w takiej placówce, czekają w kolejce. Domy w sąsiednich powiatach przyjmują w pierwszej kolejności swoje dzieci. Za utworzeniem domu dziecka przemawia też brak rodzin zastępczych niespokrewnionych z dzieckiem.
Z opracowanej strategii wynika też, że w pow. ostrowskim powinno się utworzyć dom pomocy społecznej. Nie maleje bowiem liczba osób, które wymagają umieszczenia w takim domu, ale zmiana przepisów dotyczących domów pomocy społecznej spowodowała, że w pierwszej kolejności trafiają do nich ludzie z powiatów, na terenie których takie domy są.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki