Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Doktor Clown w Brańszczyku

(mm)
Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku przyłączył się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Doktor Clown". Dzieci poddane zostaną niezwykłej terapii śmiechem i zabawą.

Inicjatorem akcji jest warszawska Fundacja "Dr Clown", która od trzech lat pomaga dzieciom niepełnosprawnym. Terapeuci fundacji - psycholodzy, pedagodzy specjalni, lekarze i artyści prowadzą w jedenastu szpitalach dziecięcych i kilku placówkach specjalnych terapię śmiechem i zabawą. Wspierają w ten sposób proces leczenia, rehabilitacji i rewalidacji.
Pieniądze na taką terapię pochodzą głównie od darczyńców. Kilka miesięcy temu powstał nowy pomysł, w jaki sposób zyskać dodatkowe fundusze. Do udziału w tym projekcie fundacja zaprosiła Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
Wspólnie z firmą Papier Hurt fundacja prowadzi zbiórkę zużytych tonerów. Ich ponowne napełnienie pozwala uzyskać pieniądze na działalność terapeutyczną. ZSS w Brańszczyku postanowił nie tylko przekazać własne zużyte już tonery, ale zachęca do tego też inne instytucje i firmy z powiatu wyszkowskiego.
Każdy kto zechciałby przekazać zużyte tonery i tym samym włączyć się do akcji może kontaktować się z koordynatorem akcji Patrycją Derybowską ze szkoły w Brańszczyku. Wystarczy zadzwonić pod nr 742-14-78. Przedstawiciel szkoły zgłosi się żeby odebrać tonery.
- Akcja ma charakter charytatywny. Szkoła nie czerpie z niej żadnych korzyści. Osoby, które się do niej włączą pomogą z pewnością dzieciom chorym i niepełnosprawnym - powiedziała nam dyrektor ZSS Irena Pióro.
Clowni terapeuci pracują w szpitalach dziecięcych m.in. w Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, Centrum Pediatrii w Sosnowcu. Ponadto raz w miesiącu odwiedzają Przedszkole Specjalne nr 393 dla dzieci z porażeniem mózgowym oraz wybrane Domy Dziecka i Ośrodki Opiekuńczo-Wychowawcze.
Realizowany program z zachwytem zaakceptowały dzieci, rodzice, lekarze i pielęgniarki. Uśmiechnięte, pogodne dzieci łatwiej znoszą rozłąkę z najbliższymi, ból i strach, które towarzyszą zabiegom medycznym. Są bardziej podatne na leczenie, dzięki czemu szybciej wracają do zdrowia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki