MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dofinansowanie dla niepełnosprawnych

(e)
Osoby niepełnosprawne od 2004 roku mogą korzystać z dofinansowania do zadań w ramach rehabilitacji społecznej - informuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Dofinansowanie obejmuje uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych, dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych - wnioski można składać od początku roku, natomiast rozpatrywane będą w momencie otrzymania pieniędzy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych dla niepełnosprawnych z dysjunkcją narządu ruchu i wzroku - wnioski można składać od 5 stycznia do końca marca.
Wnioski i informacje w tych sprawach można uzyskać w PCPR w Ostrołęce, ul. Szpitalna 2, pokój 6, w godzinach 8.00-16.00.
Ponadto od 1 stycznia 2004 roku rozpoczyna działalność Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania Niepełnosprawności dla potrzeb mieszkańców powiatu, który mieści się w siedzibie PCPR, pokój nr 9, kontakt telefoniczny: 764-62-33, 764-23-38. Do tej pory orzekanie dla potrzeb mieszkańców powiatu odbywało się w ramach porozumienia w Zespole w mieście Ostrołęka. PCPR prosi o składanie od 5 stycznia dokumentów w sprawie orzekania do nowego powiatowego Zespołu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki