Dobry prognostyk Energi Omis w Szczecinie

Nasi siatkarze najważniejsze mecze sezonu rozegrają w kwietniu
Nasi siatkarze najważniejsze mecze sezonu rozegrają w kwietniu Arkadiusz Dobkowski
Siatkarze Energi Omis w wyjazdowym spotkaniu 25. kolejki rozgrywek I ligi przegrali z Espadonem Szczecin 2:3. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca rozegrali bardzo dobre zawody i byli bliscy sprawienia sensacji, prowadząc po trzech setach 2:1. Ostatecznie powrócili z dalekiego wyjazdu z zaledwie jednym punktem, ale cenna zdobycz tchnęła w drużynie wiarę w to, że sezon nie jest jeszcze stracony.

W pierwszym secie sobotniego spotkania nasi siatkarze ulegli rywalom 19:25, ale w kolejnych dwóch odsłonach meczu wygrali 25:23 i 25:17. W czwartym secie Espadon podniósł się z kolan i wygrał 25:17, a w tie-breaku 15:10. Biało-czerwoni powtórzyli w efekcie wynik z pierwszej konfrontacji, a najlepszym zawodnikiem meczu organizatorzy uznali naszego przyjmującego Ernesta Plizgę.

Do drużyny biało-czerwonych powrócił zmagający się z kontuzją pleców Krzysztof Kołodziej, ale w trzecim secie musiał opuścić plac gry.
- W trzecim secie poczułem ból w plecach i musiałem zejść z parkietu - mówi libero Energi Omis, który cieszy się postawy zespołu i wywalczonego punktu. - W końcu zagraliśmy jak drużyna i dobrze bawiliśmy się na boisku. To dobry prognostyk przed najważniejszą dla nas częścią sezonu. Chcemy zostawić serducho na boisku i utrzymać pierwszą ligę w Ostrołęce.

Do rozegrania naszych siatkarzom pozostaje jeszcze spotkanie z KPS Siedlce. Na mecz zapraszamy w sobotę, 19 marca o godz. 18.00 do hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta.

Espadon Szczecin - Energa Omis Ostrołęka 3:2 (25:19, 23:25, 17:25, 25:17, 15:10)

Energa Omis: Nowosielski, Cichocki, Obermeler, Szaniawski, Ostrowski, Faryna, Kołodziej (l), Zalewski (l) oraz Plizga, Zimoń, Tomczak, Szwaradzki.

Więcej we wtorkowym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"