Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dobroplast przechodzi w ręce Szwajcarów

maryla
Dobroplast zatrudnia blisko 1200 osób, z czego ponad 90 proc.  pracuje w naszym regionie, w Starym Laskowcu pod Zambrowem
Dobroplast zatrudnia blisko 1200 osób, z czego ponad 90 proc. pracuje w naszym regionie, w Starym Laskowcu pod Zambrowem
Jeszcze tylko zgoda UOKiK i zambrowski producent okien zmieni właściciela.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy przekazać dzieło naszego życia w ręce AFG. Szwajcarska grupa o międzynarodowej renomie  i wyróżniających się produktach gwarantuje dalszy rozwój Dobroplastu w przyszłości. Wraz z mężem pozostajemy w firmie i wspólnie z AFG będziemy zajmowali się zarządzaniem działalnością Dobroplastu – tak komentuje sprzedaż zambrowskiej firmy Renata Kaczyńska, która od 2000 roku wraz z mężem Pawłem budowała tę firmę od zera. 

Dziś Dobroplast ma dwa zakłady produkcyjne, jeden w Starym Laskowcu pod Zambrowem, i drugi uruchomiony w sierpniu 2012 roku w Lublinie. Wypracowała sobie pozycję wiodącego polskiego producenta okien PCW  i drzwi. Firma zatrudnia blisko 1200 osób, z czego ponad 90 proc.  pracuje w naszym regionie.

Przypomnijmy, że w 2009 roku to właśnie ta firma zaoferowała pracę ponad 200 osobom z upadłych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Łapach. Jak dziś informuje nas prezes Kaczyńska: -  Około 40 osób, które straciły pracę po upadku ZNTK podjęło pracę w  Dobroplaście.
Natomiast na pytanie, czy  przed zakupem zambrowskiej firmy przez AFG w zakładzie została przeprowadzona
restrukturyzacja, Renata Kaczyńska odpowiada: - Dobroplast rozwija się i odnosi sukcesy, mamy dobrą kondycję finansową, oferujemy konkurencyjne produkty i notujemy wzrost sprzedaży, dlatego nie było i nie ma potrzeby przeprowadzania restrukturyzacji.

– Poziom zatrudnienia w Dobroplaście odpowiada obecnym potrzebom produkcyjnym – potwierdza nam tę opinię Daniel Frutig, prezes AFG. – Zgodnie z przyjętą przez AFG strategią, planujemy dalszy rozwój eksportu, głównie do Niemiec oraz na rynki wschodnie. Dzięki wejściu do grupy AFG, Dobroplast zyskuje dostęp do nowoczesnych technologii i międzynarodowej sieci dystrybucji, co oznacza dla firmy większe możliwości eksportowe i szanse na dalszy rozwój.
Daniel Frutig  podkreśla też korzyści płynące dla jego firmy z tej transakcji: – Pozwoli nam to objąć pozycję numer trzy na rynku europejskim w jednej z naszych kluczowych specjalizacji.

Jednocześnie prezes zapewnia: – Chcemy zbudować holding przemysłowy, dając wszystkim należącym do niego spółkom maksymalną swobodę.
Ani AFG, ani Dobroplast nie ujawniają wartości transakcji. Wiadomo tylko, że opłacona zostanie gotówką, a jej finalizacja planowana jest na styczeń 2013 roku, przy czym dokładny termin uzależniony jest od decyzji UOKiK.

O Dobroplaście, którego przychody są na poziomie ok. 300 mln zł  (ok. 90 mln CHF) i eksportuje swoje produkty do 30 krajów, Daniel Frutig mówi także: – AFG przejmuje tylko takie firmy, które mają zdrowe podstawy, są dochodowe i zapewniają wartość dodaną naszemu portfolio.

AFG jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Zatrudnia ok. 6 tys. pracowników i osiąga przychody w wysokości 1,35 mld franków szwajcarskich.
Firma posiada około 50 spółek produkcyjnych i dystrybucyjnych, prowadzi działalność w ponad 70 krajach świata.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dobroplast przechodzi w ręce Szwajcarów - Kurier Poranny

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki