Dobre wyniki młodzieży Ostrovi

Paweł Nowak
Trampkarze młodsi po raz kolejny mieli duże powody do radości.
Trampkarze młodsi po raz kolejny mieli duże powody do radości. Fot. Paweł Nowak
Kolejny niezły piłkarski weekend zanotowały grupy młodzieżowe Klubu Sportowego Ostrovia. Poza trzema, które już wcześniej zainaugurowały rozgrywki, pierwsze mecze w tym sezonie rozegrali również piłkarze z rocznika 1999.

Żacy trenowani przez Michała Kacprzaka rozgrywają mecze w Lidze Okręgowej systemem turniejowym. Grając w roli gospodarza pierwszego turnieju pokonali 4:0 Rzekuniankę Rzekuń, zremisowali 3:3 z Koroną Ostrołęka oraz przegrali rezultatem 2:4 z ostrołęcką Narwią. W najbliższy weekend czeka ich pauza, zaś na początku października rozegrają kolejny turniej, którego gospodarzem będzie Rzekunianka.

Problemów ze zdobyciem 3 punktów nie mieli trampkarze młodsi. Podopieczni Karola Dmochowskiego rozegrali w niedzielę, 19 września, kolejny dobry mecz i rozbili w pył Nadnarwiankę Pułtusk, prowadząc już do przerwy 4:0, by ostatecznie pokonać ją 6:1.
Nieco więcej kosztował komplet punktów w przypadku trampkarzy starszych. Grający w piątkowe popołudnie na własnym terenie podopieczni Bernarda Pietkiewicza zagrali bardzo nierówne zawody. Prowadząc 2:0 pozwolili gościom na odrobienie strat i doprowadzenie jeszcze przed przerwą do remisu. Po zmianie stron Ostrovia prowadziła już 4:2, ale pozwoliła na stratę bramki na 4:3 i zafundowała sobie nerwową końcówkę. Ostatecznie udało się utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Powodów do zadowolenia natomiast nie mogli mieć tym razem juniorzy trenowani przez Pawła Kowalczyka. W wyjazdowym meczu rozgrywanym w ramach II Ligi Mazowieckiej Juniorów, przegrali 0:1 z Makowianką Maków. Mecz nie należał do najciekawszych, a w składzie "żółto-zielonych" widać było brak kilku podstawowych zawodników . Przełożyło się to na znikomą liczbę sytuacji strzeleckich i zerowy dorobek bramkowy.