Dobre wyniki lekkoatletów Siódemki, ale bez medalu

Kornelia Suchecka w konkursie skoku w dal
Kornelia Suchecka w konkursie skoku w dal Archiwum klubu
Szóste miejsce w Kornelii Sucheckiej w konkursie trójskoku to najlepszy wynik ostrołęckich lekkoatletów w Mistrzostwach Polski Juniorów w Suwałkach.

Do zawodów podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego przystępowała z dziesiątym wynikiem spośród startujących zawodniczek.
- Rezultat uzyskany w mistrzostwach - 11.84 m to najlepszy wynik w jej karierze, ale nie może być uznany za rekord życiowy, gdyż podczas konkursu wiał zbyt silny wiatr - podkreśla szkoleniowiec UKS Siódemka Marek Mierzejewski.

W konkursie skoku w dal Kornelia Suchecka zajęła ósme miejsce. Do zawodów przystępowała z dwudziestym wynikiem. Już w porannych eliminacjach skoczyła najlepiej w tym sezonie - 5.39 m, zapewniając sobie udział w finale. W konkursie finałowym skoczyła jeszcze dalej – 5.41 m, zaledwie centymetr mniej od rekordu życiowego, które dało ósme miejsce w zawodach.

Nieco poniżej oczekiwań wypadł Daniel Gadomski, który w niedzielnym biegu na 1500 m osiągnął czas 4:05.63 i zajął trzynastą lokatę. Daniel startował w eliminacjach biegu na 800 m, ale rezultat 1:59.27 sklasyfikował zawodnika dopiero na 23 miejscu.

Trzeci z reprezentantów Siódemki - Kamil Łyszkowski wystąpił w biegu na dystansie 1500 m, gdzie zajął 21 miejsce.
- Kamil przez cały niemal okres startowy leczył kontuzję, dlatego wynik 4:13.55 - zaledwie o 0.03 s gorszy od rekordu życiowego należy uznać za zadawalający - podkreśla trener Marek Mierzejewski.

W sumie zawodnicy UKS 7 zdobyli 17 punktów do współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym, a klub zajął 76 miejsce na 175 sklasyfikowanych w zawodach.