Dobre starty pływaków Sokoła na zakończenie sezonu

Archiwum zawodników
Igor Nowacki stanął w Mińsku Mazowieckim na trzecim stopniu podium.
Igor Nowacki stanął w Mińsku Mazowieckim na trzecim stopniu podium. Archiwum zawodników
Kolejne medale padły łupem pływaków ostrowskiego Sokoła. Sześcioosobowa reprezentacja wywalczyła 10 lipca trzy krążki na Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki.
Reprezentacja sekcji pływackiej Sokół Ostrów Mazowiecka.
Reprezentacja sekcji pływackiej Sokół Ostrów Mazowiecka. Archiwum zawodników

(fot. Archiwum zawodników)

Pływacy wzięli udział w zawodach pomimo, że w ostatnich dniach już nie trenowali. Kacper Rzuczkowski wywalczył srebro na 50 m stylem motylkowym z czasem 33,75 s. oraz brąz na 50 m stylem dowolnym z wynikiem 29,99 s. Z kolei Igor Nowacki startował w kat. 50 m stylem dowolnym i z rezultatem 39,24 s. zajął 3. miejsce. Pozostałe starty kończyły się zajęciem miejsc poza podium. W Mińsku Mazowieckim startowali ponadto: Katarzyna Bruszewska, Eliza Kaczmarczyk, Weronika Kaczmarczyk oraz Konrad Suchta.

W zawodach udział wzięło ponad 70 osób z 20 klubów z całej Polski oraz z zaprzyjaźnionego miasta Lacey w USA. Dla pływaków z Ostrowi były to ostatnie starty w tym sezonie.