Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dobre serca Idoli

Paweł Pliszka
Monikę Brodkę, finalistkę programu "Idol", ostrołęczanie będą mogli usłyszeć 17 kwietnia podczas koncertu "Zagrajmy, Zaśpiewajmy..."
Monikę Brodkę, finalistkę programu "Idol", ostrołęczanie będą mogli usłyszeć 17 kwietnia podczas koncertu "Zagrajmy, Zaśpiewajmy..." Fot. A. Białobrzewska
Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce postanowili pomóc jednemu z uczniów. Chłopiec kilka lat temu uległ wypadkowi, w wyniku którego ma poparzone 60 proc. powierzchni ciała. By zebrać potrzebne na leczenie pieniądze, zorganizowali koncert. To nie pierwsza charytatywna akcja szkoły.

Monikę Brodkę, finalistkę programu "Idol", ostrołęczanie będą mogli usłyszeć 17 kwietnia podczas koncertu "Zagrajmy, Zaśpiewajmy..."
(fot. Fot. A. Białobrzewska)

Stowarzyszenie Pomocy Szkole, działające przy III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce, ma swoje szkolne koło w Szkole Podstawowej nr 6. Jego członkowie co roku w różny sposób pomagają dzieciom osiągającym bardzo dobre wyniki w nauce, a będącym w trudnej sytuacji materialnej.
- Przed świętami Bożego Narodzenia podczas akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" przygotowujemy paczki dla dzieci z domu dziecka. W grudniu uczniowie z klas I-III, specjalnie dla swoich kolegów i koleżanek przebywających w szpitalu, przygotowały przedstawienie teatralne - opowiada Marianna Białczak, szefowa szkolnego koła Stowarzyszenia Pomocy Szkole. - Organizujemy też pomoc dzieciakom ze szkół w Purwianach i Szumsku na Wileńszczyźnie. Prowadzimy zbiórki książek i artykułów szkolnych, które przekazywane są uczniom na Litwie. Uczestniczymy w ogólnopolskich akcjach pomocy dzieciom.
Teraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Szkole przygotowuje koncert charytatywny dla jednego z uczniów SP nr 6, który w wyniku wypadku został poważnie poparzony.

Lawina pomocy

Sebastian kilka lat temu poparzył się. Miał poranione 60 proc. ciała. Teraz wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji. Jego rodziców nie stać na taki wydatek. Chłopcu postanowili pomóc nauczyciele z jego szkoły.
- Zaczęło się od tego, że na początku roku szkolnego przyznaliśmy mu stypendium socjalne - mówi Marianna Białczak. - A potem potoczyła się lawina akcji i pomysłów, w które zaangażowała się cała szkoła.
W grudniu 2003 r., podczas organizowania zbiórki darów na paczki bożonarodzeniowe, w szkole przeprowadzono kiermasz, z którego dochód przeznaczono na leczenie Sebastiana. Do akcji włączyły się inne szkoły i zakłady pracy.
- Później wpadłam na pomysł, by zorganizować koncert charytatywny na rzecz Sebastiana - mówi Agnieszka Białobrzewska, nauczycielka w SP nr 6 i organizator koncertu "Zagrajmy, zaśpiewajmy..." - Znam kilka osób, które mogłyby wystąpić. Zapytałam i zgodzili się.
Tym sposobem w Ostrołęce będziemy mogli zobaczyć bohaterów ubiegłorocznej, trzeciej edycji programu "Idol".

Idole na scenie

Koncert finalistów "Idola" odbędzie się 17 kwietnia o godz. 17.00 w sali widowiskowo-sportowej przy ul. Traugutta w Ostrołęce. Na scenie pojawi się ośmiu finalistów, m.in. Monika Brodka (zdobywczyni tytułu Idola w 2003 roku), Jakub Kęsy, Michał Karpacki i Adam Kozłowski. Muzycy zaśpiewają własne aranżacje światowych hitów muzyki pop, rock i soul oraz utwory autorskie. Koncert poprowadzi m.in. Tomasz Schimscheiner, aktor występujący w serialu telewizyjnym "Na Wspólnej".
- Bilet na koncert będzie kosztował 10 złotych. Wszystkie pieniądze zebrane z koncertu przekażemy na leczenie naszego ucznia - mówi Agnieszka Białobrzewska. - Artyści zgodzili się wystąpić bez honorarium. Dzięki sponsorom zapewnimy im zakwaterowanie i całą oprawę związaną z organizacją koncertu. Ostrołęckie firmy i zakłady pracy w większości bardzo przychylnie zareagowały na prośbę o pomoc w przygotowaniach tej imprezy. Te, które nie mogły wspomóc finansowo, dały swoje produkty czy ciekawe gadżety.
Dlatego kolejnym etapem będzie loteria fantowa, która zostanie przeprowadzona 15 maja, podczas Dni Ostrołęki. Akcja odbędzie się pod tym samym tytułem co koncert, czyli "Zagrajmy, Zaśpiewajmy..."
- Wygrać będzie można wiele ciekawych fantów - zapewnia Agnieszka Białobrzewska. - Będą koszulki, kubki, a nawet bardzo ciekawe i pięknie wydane książki. Główną nagrodą będzie rower.

PS. Szczegóły dotyczące koncertu i jego organizacji można uzyskać u Agnieszki Białobrzewskiej tel. kom. 0-504-767-642, lub tel. do szkoły (0-29) 764-59-11. Osoby oraz firmy i instytucje pragnące wesprzeć rodzinę Sebastiana i pomóc jej w zdobyciu pieniędzy na rehabilitację zapraszamy do wpłacania pieniędzy na konto: BGŻ - Ostrołęka 17 2030 0045 1110 0000 0018 6330 z tytułem "Dla Sebastiana".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki