Dobra Drużyna PZU: złóż wniosek o dofinansowanie projektów sportowych

Materiał informacyjny PZU S.A.
Prezes PZU dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, Iga Świątek i powołani do Dobrej Drużyny PZU podczas inauguracji programu
Prezes PZU dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, Iga Świątek i powołani do Dobrej Drużyny PZU podczas inauguracji programu
Udostępnij:
Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie projektów sportowych w ramach nowego programu prewencyjnego PZU. Dobra Drużyna PZU została zainaugurowana niespełna rok temu, a już zrzesza 30 klubów i organizacji sportowych, które zapewniają aktywność fizyczną ponad 25 tys. dzieci. Dołącz do grona beneficjentów. Od 10 maja można wnioskować o wsparcie finansowe, wynoszące nawet 15 tys. zł. Środki można będzie przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, wynajem obiektów treningowych lub organizację zawodów. Ambasadorką programu jest najlepsza tenisistka na świecie – Iga Świątek.

Dobra Drużyna PZU – program, który wspiera sport

– PZU jest sponsorem pierwszej rakiety świata Igi Świątek, ale tak samo istotne jest dla nas wspieranie rozwoju sportu dzieci i młodzieży. Zależy nam, aby młodzi Polacy mieli zapewnione równe szanse, dlatego z naszym programem prewencyjnym będziemy docierać zarówno do dużych miast, jak i mniejszych miejscowości. Wierzę, że przyczyni się on do wzrostu aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz wychowania przyszłych mistrzów – podkreśla prezes PZU, dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.

Dobra Drużyna PZU to wyjątkowy program, promujący rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży. Ma on na celu aktywizację młodego pokolenia oraz wspieranie klubów, drużyn oraz wybranych projektów sportowych, związków i stowarzyszeń, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoje sportowe pasje.

Wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu sportowego, wynajem obiektów treningowych lub organizację zawodów w ramach programu prewencyjnego Dobrej Drużyny PZU można składać od 10 maja do 30 czerwca. Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. We wnioskach rozpatrywany będzie zakres prowadzonych i planowanych działań sportowych, a na podstawie przyznanych punktów zostaną wyłonieni beneficjenci. Zakwalifikowane podmioty zostaną podzielone według trzech progów dofinansowania: 5 000 zł, 10 000 zł i 15 000 zł.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne są na stronie internetowej programu www.pzu.pl/dobra-druzyna.

Ambasadorowie Dobrej Drużyny PZU

Ambasadorką i kapitanem Dobrej Drużyny jest Iga Świątek, najbardziej utytułowana polska tenisistka, zwyciężczyni French Open 2020 i aktualna liderka rankingu singlowego WTA.

- Cieszę się też, że dzięki programowi będę miała okazję spotykać się z dziećmi pasjonującymi się sportem i wspólnie wymieniać się dobrą energią i motywacją. Już nie mogę się doczekać, bo to są chwile poza kortem, które pokazują mi, że swoją grą na korcie mogę również inspirować i promować sport – mówi liderka rankingu WTA Iga Świątek, która już stała się inspiracją dla wielu dzieci i nastolatków do podjęcia tenisowych treningów.

Jej zaangażowanie zachęciło już wiele drużyn i związków sportowych do przystąpienia do programu Dobra Drużyna PZU.

Do grona ambasadorów programu dołączyli także inni sportowcy. Paweł Karpiński to wirtuoz tańca, który rywalizując w różnych kategoriach, zdobył w sumie aż 14 tytułów Mistrza Polski w tańcu na wózkach.

Marcin Pietryka to były bramkarz Resovii, nazywany przez dziennikarzy polskim Francesco Tottim. Obecnie jest trenerem bramkarzy i wychowawcą młodzieży w Szkole Mistrzostwa Sportowego Resovia.

Kolejni ambasadorzy to lekkoatleci z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal. Jakub Bembenek jest rekordzistą klubu w biegu na 200 m i 300 m, a Patryk Tylus oszczepnikiem, członkiem kadry narodowej PZLA. Życiowe losy i kariera Ambasadorów najlepiej obrazują potrzebę programów, takich jak Dobra Drużyna PZU, wspierających finansowo młodych zawodników i uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych.

– Gdy zaczynałem grać było ciężko. Brakowało sprzętu: butów, rękawic. Były tylko korkotrampki, na które rodzice niekoniecznie mieli wtedy pieniądze. Gdy się rozdarły, zszyłem je i grałem dalej w takich połatanych – wspomina Marcin Pietryka.

Minęły lata, ale młodzi zawodnicy wciąż borykają się z podobnymi problemami, w rozwiązaniu których może pomóc dofinansowanie z programu prewencyjnego Dobrej Drużyny PZU.

– Wsparcie młodych zawodników jest bardzo ważne. Oni powinni czuć, że mogą skupić się tylko na swojej pasji. Dlatego taka pomoc ludzi czy organizacji jest na wagę złota – podkreśla Marcin Pietryka.

– Bardzo istotne jest i wręcz niezbędne, aby pomagać młodym ludziom, którzy nagle stają się niepełnosprawni. Dla nich sport jest nadzieją na przyszłość, na wyjście z załamania i pomaga znaleźć sens życia oraz wiarę we własne możliwości pomimo niepełnosprawności. Młodzi niepełnosprawni ludzie oczekują uznania własnych wysiłków, jak również towarzystwa innych ludzi. Największą nagrodą jest usłyszeć Mazurek Dąbrowskiego grany po wygranych mistrzostwach. Niezbędne jest wsparcie finansowe, ponieważ uprawianie sportów przez osoby niepełnosprawne zawsze wiąże się z ogromnymi kosztami – mówi Paweł Karpiński.

Aktywny styl życia podstawą zdrowia

Profilaktyka zdrowotna, także poprzez promocję aktywnego stylu życia, jest dla PZU jednym z kluczowych obszarów działań. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do najmłodszych, którzy w czasie pandemii więcej czasu spędzali przed ekranami komputerów i smartfonów. Dziś potrzebują ruchu jak nigdy wcześniej, a to jak żyją, będzie miało znaczący wpływ na ich przyszłość i na przyszłe pokolenia. W ramach Dobrej Drużyny PZU największy polski ubezpieczyciel nie tylko edukuje i zachęca rodziców i ich dzieci do zdrowego i aktywnego trybu życia, lecz także dostarcza realną pomoc – wspiera finansowo kluby, stowarzyszenia, związki sportowe i fundacje, które organizują zajęcia, szkolenia, turnieje oraz zawody.

Dziś Dobra Drużyna zrzesza już 30 klubów i stowarzyszeń, które prowadzą zajęcia sportowe dla ponad 25 000 dzieci. Wsparcie z programu uzyskały np. stowarzyszenie Amp Futbol Polska realizujące projekty PZU Futbol Plus i Junior Amp Futbol, Akademicki Związek Sportowy z projektami „Od młodzika do olimpijczyka” i „Test Coopera dla wszystkich”, Polski Związek Zapaśniczy z programem „Mata w każdej szkole”, a także m.in. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia, Akademia Stali Mielec, ZKS Olimpia Elbląg, UKS Feniks Dębica, Ślęza Wrocław.

Dobra Drużyna PZU była też obecna i prowadziła zajęcia podczas tak znanych wydarzeń sportowych, jak „Bieg Piastów” czy „Zimowy PGE Narodowy”.

Teraz kolejne ok. 350 podmiotów może otrzymać środki finansowe na zakup sprzętu i strojów sportowych, wynajem obiektów na treningi i organizację zawodów, transport i wpisowe umożliwiające udział w turniejach czy zawodach sportowych, czy organizację własnych zawodów, w tym pokrycie np., kosztów opieki medycznej czy obsady sędziowskiej.

Warto więc zapoznać się z regulaminem programu i wypełnić formularz zgłoszeniowy za pośrednictwem strony internetowej www.pzu.pl/dobra-druzyna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Dobra Drużyna PZU: złóż wniosek o dofinansowanie projektów sportowych - Gazeta Lubuska

Więcej informacji na stronie głównej Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie