MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Do Betlejem nie tak daleko

ar
Dzieci z "dwójki" występowały w sali MDK
Dzieci z "dwójki" występowały w sali MDK Archiwum
Jasełka pod tytułem "Do Betlejem nie tak daleko" wystawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Makowie w Miejskim Domu Kultury trzy dni przed Wigilią. Scenariusz oparto na poezji i fragmentach Pisma Świętego. Głównym jego wątkiem była prośba o miłość.

Dzieci mówiły wzruszająco o tym, jak bardzo potrzebują miłości, mierzonej nie nowymi zabawkami, nie dobrami materialnymi, ale zainteresowaniem rodziców, ich zrozumieniem dla dziecięcych problemów, wspólnie spędzanym czasem. Takiej miłości, mądrej i czułej, oczekują.
Mali artyści recytowali, grali na organach, skrzypcach, fletach.
- Niejeden rodzic na widowni miał łzy w oczach - mówi Jadwiga Gadzińska, jedna z nauczycielek, które przygotowały z dziećmi przedstawienie. - Myślę więc, że uchwyciliśmy ważny sens.
Z najmłodszymi uczniami szkoły pracowały nad misterium nauczycielki: Anna Ferenc, Mieczysława Kordowska, Iwona Biraga, Małgorzata Kozon.
- Cieszymy się, że mogliśmy wystawić przedstawienie w domu kultury, na prawdziwej scenie, dla licznej widowni - mówi Jadwiga Gadzińska. - Dom kultury zawsze jest dla naszej szkoły, w której nie ma warunków na tego typu imprezy, bardzo otwarty. Dzięki tej współpracy nasze dzieci mogą aktywniej rozwijać swoje zainteresowania.

W szkole nr 2 przed Wigilią można było obejrzeć także dwie interesujące wystawy - kilkaset prac związanych z tradycjami Bożego Narodzenia w Polsce i innych krajach Europy. Uczniowie wykazali się mnóstwem pomysłów, a pracy też musieli włożyć w tę twórczość niemało.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki