Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dinozaur z Sebor

as
Tajemnicza kość
Tajemnicza kość A. Suchcicka
- Gdyby okazało się, że jest to fragment kości mamuciej - byłoby pięknie. Mamy dział archeologiczny i można byłoby ten eksponat przypisać właśnie do tego działu - mówi Piotr Kaszubowski, dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu i prezentuje wyglądający archaicznie fragment kości z wielkimi zębiskami.

Eksponat jeszcze nie jest własnością muzeum. Kość została przyniesiona do muzeum 19 sierpnia. Przyniósł ją rolnik ze wsi Romany Sebory.
- Nie wiem, skąd on to wziął - przyznaje Kaszubowski. - Nie chciał nam zdradzić. Przyniósł do pokazania, był zainteresowany raczej sprzedażą, a nie podarowaniem i był przy tym dosyć tajemniczy - opowiada Kaszubowski, który nie potrafi określić, jak cenne jest znalezisko przyniesione przez rolnika. - Na pewno jest to fragment jakiegoś dużego zwierzęcia. Ale ja się na tym nie znam, więc nie chcę mówić nic konkretnego. Musimy najpierw skonsultować się w tej sprawie ze specjalistą z Warszawy - wyjawia dyrektor muzeum. Dodajmy, że dotychczas jedynym "mamucim" eksponatem w przasnyskim muzeum jest kość łopatkowa mamuta znaleziona we wsi Brzuze (gm. Rzewnie).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki