Derby powiatu dla Tęczy JBB Łyse. Zobacz zdjęcia i wideo

Marek Cichy w środę bramki nie strzelił, ale w całym sezonie zdobył ich aż 36.
Marek Cichy w środę bramki nie strzelił, ale w całym sezonie zdobył ich aż 36. Arkadiusz Dobkowski
Piłkarze Tęczy JBB Łyse w derbowym starciu 30. kolejki rozgrywek ligi okręgowej pokonali KS CK Troszyn 3:0. Na stadionie przy ulicy Topolowej kibice byli świadkami ciekawej konfrontacji.

Bardzo zacięta była szczególnie pierwsza odsłona meczu, w której podopieczni trenera Łukasza Bałazego potrafili przeciwstawić się liderowi rozgrywek. Gospodarze mimo to stworzyli sobie kilka sytuacji strzeleckich, ale nie potrafili ich wykorzystać. Bramki w środowej konfrontacji kibice na stadionie przy ulicy Topolowej obejrzeli dopiero w drugiej odsłonie meczu.

W 72. minucie spotkania pierwsze trafienie na koncie niebiesko-granatowych zapisał Marek Kaliszewski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Pawle Magdaleńskim. Już cztery minuty później kolejne trafienie na koncie gospodarzy zapisał Piotr Kamionowski, który strzałem zza pola karnego zaskoczył Marcina Zawojka.

Wynik spotkania przypieczętował Kamil Zygmunt strzałem z jedenastu metrów. Rzut karny został podyktowany za faul Daniela Kopcia na Marku Kaliszewskim. Ostatecznie podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego odnieśli zwycięstwo 3:0 i przypieczętowali swój awans do IV ligi mazowieckiej.

Tęcza JBB Łyse - KS CK Troszyn 3:0 (0:0)
Bramki: M. Kaliszewski 72.(k), P. Kamionowski 76., Zygmunt 90.(k)

Tęcza JBB: Radczenko - Sulkowski (46. Cendrowski), Zygmunt, Cekała, Domian (46. H. Kaliszewski) - Pa. Magdaleński, Śnietka (67. P. Kamionowski), Pi. Magdaleński, Korytkowski (67. Sowa), M. Kaliszewski - Cichy

Troszyn: Zawojek - Piekarski, Kopeć, Grochocki, Dzwonkowski - Chromik, Grabowski (77. Abramczyk), Gutowski (89. Witkowski), Sakowski, Parzych (84. Kurpiewski) - Bałazy (90. Fabiański)